img

Buvę homoseksualai ir translyčiai dalyvauja „Eisenoje už laisvę“

Buvę homoseksualai ir translyčiai dalyvauja „Eisenoje už laisvę“

Šį savaitgalį Vašingtone (JAV) vyks Eisena už laisvę, kurioje žygiuos ir buvę homoseksualai bei translyčiai. Taip jie simboliškai paliudys laisvę, kurią atgavo per „atsivertimą ir tikėjimą“.

Eisenoje dalyvaus ir Luisas Ruizas, prieš dvejus metus šaudymą naktiniame gėjų klube Orlande, Floridoje, išgyvenęs homoseksualas. Jo metu buvo nužudyti 49 žmonės. Luisas sako: „Aš turėjau būti 50-tas!“. Šiandien jis prisimena savo kovą su „iškrypimu, gausiu alkoholio vartojimu ir paleistuvavimu, kuris atvedė iki ŽIV“. Luisas šiandien sako, kad tos kovos buvo tikros, tačiau Dievas jam padėjo.

Kitas kalbėtojas Adonisas Bemishas, kuris, nepaisant potraukio tai pačiai lyčiai, teigia, kad homoseksualumą ir gėjiškumą šiandien pakeitė santykis su Dievu. Jis sako: „Esu mylimas. Esu vertas daugiau nei visa tai, daugiau nei tai, ko maniau esąs vertas“.

„Šie žmonės šiandien yra niekinami ir pajuokiami visame pasaulyje“, – sakė rašytojas Jasonas Salamone‘as, kalbėdamas apie Eisenos už laisvę dalyvius. „Kairieji mums sako, kad šie žmonės ir jų kelias yra išgalvoti. Bet aš su jais bendravau ir galiu jums pasakyti, kad jie ir jų istorijos yra tikros ir autentiškos.“

„LGBT – Liovęsi Girdėti Biologinę Tiesą – aktyvistai ir advokatai su šia grupe elgiasi kaip rasistai vergų savininkai, kurie praeityje blogai elgdavosi su vergais, išsilaisvinusiais iš grandinių ir darbo plantacijose“, – sakė J. Salomone‘as.

Iniciatyvos Neturinčiųjų balso balsas (angl. Voice of the Voiceless) prezidentas Darenas Mehlas, dalyvausiantis Eisenoje už laisvę, nuo mokyklos laikų ilgą laiką save laikė gėjumi. Šiandien jis yra vedęs, turi du vaikus. Pasak jo, visa tai įvyko „ekstremalių tiesos paieškų kassavaitinėje maldoje su tikėjimo broliu“ dėka.

Iniciatyva Neturinčiųjų balso balsas savo misijos aprašyme teigia: „Pakankamai kentėjome nuo žiniasklaidos, kuri garbina lesbiečių, gėjų, biseksualų ir translyčių bendruomenę bei smerkia buvusius homoseksualus, kenčiančius nuo nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai. […] Liūdna, bet už šmeižtą, melą ir patyčias iš mūsų yra atsakingi pagrindiniai LGBT aktyvistai. Nepriklausomai nuo to, kokie mes mylintys ir pagarbūs, mūsų nepageidaujamas potraukis tai pačiai lyčiai ir lytinio potraukio pakeitimo istorijos jiems atrodo kaip nuolatinė grėsmė“.

Šioje nuorodoje esančiame straipsnyje galima rasti keletą video filmukų, kuriuose liudija tekste minimi ir kiti buvę translyčiai bei homoseksualai. Jų jautrios asmeninės istorijos gali būti padrąsinimas visiems, kurie kenčia nuo nepageidaujamo potraukio arba lytinės tapatybės sutrikimų. Taip pat tai yra ir drąsus liudijimas tiesos apie savanoriškai dedamų pastangų gyventi kitaip sėkmingumą.

versta pagal Pulse nightclubsurvivor to attend ‘FreedomMarch’ led by ex-gay, ex-transgenders

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.