img

Dešimtmetis atidaro interneto klubą „drag“ vaikams

Dešimtmetis atidaro interneto klubą „drag“ vaikams

Desmondas Napoles‘as, dešimtmetis berniukas iš Niujorko, kuria internetinį klubą visiems vaikams, kurie mėgsta persirenginėti priešingos lyties personažais (angl. drag queens). Pagrindinis internetinio klubo tikslas – pozityvi, padrąsinanti ir saugi vieta tokiems vaikams bendrauti tarpusavyje.

Desmondas susidomėjimą persirenginėjimu moteriškais drabužiais rodė nuo ankstyvosios vaikystės. Anot naujienų portalo Daily Mail, berniukas yra tikra garsenybė Niujorko miesto drag bendruomenėje.

„Nuo pat pirmosios dienos, nuo tada, kai pradėjau vaikščioti, aš imdavau mamos rankšluosčius ir dėvėdamas jos aukštakulnius žaismingai vaikščiodavau po namus. Apsijuosdavau rankšluosčiu galvą ir kūną, o tada namuose vaikščiodavau lyg podiumu“, – teigia Desmondas.

Būdamas šešerių metų, berniukas pradėjo prašyti tėvų jam parūpinti princesių kostiumų ir suknelių. Berniuko tėvai bandė kreiptis į specialistus, tačiau terapeutas patarė tėvams nesikišti į berniuko pomėgius ir leisti jam laisvai pasirinkti drabužius, žaislus bei veiklas.

Vaikas ir toliau persirenginėjo moteriškais drabužiais, o 2014 m. pasirodė muzikiniame klipe kartu su drag žvaigždėmis RuPaul, ir Jinkx Monsoon.

Berniukas 2015 m. birželį Niujorko Gay Pride eitynėse pasirodė su vaivorykštės spalvos balerinos sijonu ir blizgančia auksine berete. Tai susilaukė didžiulio dėmesio iš viso pasaulio. Netrukus berniukas tapo jauniausiu istorijoje Niujorko miesto šokių namų Iconic House of UltraOmni, kuri šoka Vogue šokį, nariu. Desmondas svajoja apie savo drabužių ir kosmetikos liniją.

Desmondas save vadina drag vaiku (angl. drag kid), kadangi išsireiškimas drag queen, anot dešimtmečio, turėtų priklausyti tik suaugusiems asmenims.

Desmondas Napoles‘as praeitais metais pranešė, jog yra homoseksualus. Tėvai džiaugiasi, jog jų sūnus vis dar nėra seksualiai aktyvus, ir teigia, kad nors jis rūpinasi LGBTQ problemomis, „dar nėra pasiekęs amžiaus, kai seksualiniai santykiai būtų tinkami“.

Neseniai duodamas interviu berniukas patarė kitiems vaikams, jog „jeigu jūsų tėvai nepritaria jūsų seksualinei orientacijai, nekreipkite į juos dėmesio ir pasakykite, kad jeigu jiems nepatinkate, bet kuriuo metu galite išeiti iš namų“. „Jeigu norite nusižudyti, nedarykite to, nes pasaulyje visada yra meilės […] Būkite savimi“, – teigia Desmondas.

versta pagal A 10-year-old Brooklyn, NY, boy says he is founding an online drag club for kids

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.