img

Fotografė apsigynė teisę nefotografuoti homoseksualų „santuokos“ dėl religinių įsitikinimų

Fotografė apsigynė teisę nefotografuoti homoseksualų „santuokos“ dėl religinių įsitikinimų

 

Peter LaBarbera

 

Viskonsino apskrities teismas (toliau – Teismas) JAV antradienį pranešė, jog krikščionė fotografė gali dėl savo religinių įsitikinimų atsisakyti fotografuoti homoseksualų santuoką, kadangi ji neturi fizinės parduotuvės.

Teismas nusprendė, kad fotografės internetinis verslas nebus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn Dane‘o apygardoje galiojančio įstatymo, draudžiamo diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos, pagrindu.

Evangelikė Amy Lawson, save apibūdinanti kaip portretų ir vestuvių fotografę, „kurios aistra yra vizualiai papasakoti Dievą šlovinančias istorijas“, kartą savo internetinėje svetainėje paskelbė, kad nefotografuos renginių, kurie skatina homoseksualų „santuokas“, abortus ar rasizmą.

Kovo mėnesį Laisvės gynimo aljansas (angl. Alliance Defending Freedom, toliau – ADF) Lawson vardu pateikė ikiteisminį ieškinį, ginčijantį įstatymą, kurio pagrindu fotografė galėtų būti teisiama, jeigu ir toliau atsisakytų teikti savo paslaugas potencialiems klientams dėl nenoro skatinti vienos lyties „santuoką

Antradienį vykusiame posėdyje Teismas pranešė, kad priims nutarimą, skelbiantį, kad Lawson ir jos verslui netaikomas valstijos ir miesto nediskriminavimo dėl „seksualinės orientacijos“ įstatymai teikiant paslaugas, kadangi fotografė neturi fizinės parduotuvės:

Vyresnysis ADF advokatas Jonathanas Scruggsas teigė, kad Teismo skelbimas yra reikšmingas visiems Viskonsino gyventojams, vertinantiems kūrybinę laisvę. „Tai reiškia, kad valdžios atstovai bet kur valstijoje veikiantiems profesionaliems kūrėjams, neturintiems fizinių parduotuvių, nuo šiol privalės leisti savarankiškai apsispręsti, kokias idėjas jie nori palaikyti ir pritaikyti savo kūryboje“, – teigė J. Scruggsas.

„Teismas išsiaiškino – o miestas ir valstija turės pripažinti –, kad tokie profesionalai kaip A. Lawson už savo kūrybinę raišką negali būti baudžiami pagal viešųjų paslaugų įstatymus, kadangi tie įstatymai jiems paprasčiausiai nepritaikomi, – aiškino J. Scruggsas, – Niekas neturėtų būti baudžiamas vien už įsitikinimus, kuriems nepritaria valdžios atstovai.“

Informuodamas visuomenę apie aptariamą įstatymą ADF atkreipė dėmesį pinigines baudas ir kitas bausmes, kurių gali tikėtis tie, kurių sąžinės laisvė neleidžia jiems dalyvauti ir prisidėti prie vienos lyties asmenų „santuokos“.

„Nuo 2006 metų Madisono mieste šio įstatymo pagrindu išnagrinėta mažiausiai 11 galimų pažeidimų, susijusių su seksualine orientacija ar politiniais įsitikinimais, o Viskonsino valstijoje tirtos bent 9 bylos, kuriose verslas kaltintas dėl savo įsitikinimų nesilaikantis įstatymo. Madisono miesto įstatymo pažeidėjams gresia baudos iki 500 USD per dieną bei atsakomybę už civilinę žalą. Viskonsino valstijos aktualių įstatymų pažeidėjams gresia baudos iki 10 tūkst. USD, verslo licencijų stabdymas arba nutraukimas, taip pat atsakomybė už civilinę ar baudžiamąją žalą“, – informuoja ADF.

Teismas dar nėra pateikęs galutinio nutarimo dėl A. Lawson ieškinio, tačiau turėtų tai padaryti artimiausiomis savaitėmis.

Viskonsino valstijos Teisingumo departamentas gegužės mėnesį teigė, kad fotografės ieškinys turėtų būti atmestas: „Valstija mano, kad ieškinys turėtų būti atmestas, nes jis grindžiamas hipotetiniais kaltinimais, kurių nebūtų buvę“.

„Atsakingos Viskonsino institucijos niekada nėra pritaikiusios valstijos įstatymų dėl nediskriminavimo teikiant viešąsias paslaugas „nepriklausomiems tiekėjams, kaip A. Lawson, kurie dirba namuose ir paslaugas siūlo vietoje. Be to, įstatymo „viešųjų paslaugų“ dalis netaikoma tiems, kurie atsisako teikti paslaugas dėl Konstitucijos saugomo religinio prieštaravimo“, – rašoma Teisingumo departamento pranešime.

Vis dėlto įstatymų taikymo praktika rodo, kad siekiant apginti paslaugų tiekėjų religinę laisvę, JAV Konstitucijos neretai nepakanka.

šaltinis: lifesitenews.com

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.