img

Graikijoje vaikus globoti galės ir vienalytės poros

Graikijoje vaikus globoti galės ir vienalytės poros

Graikijos parlamentas pritarė Įvaikinimo ir globos įstatymo projektui, kurio 8 straipsnis leis civilinę partnerystę sudariusioms tos pačios lyties poroms tapti vaikų globėjais. Kol kas vienos lyties poros neturės teisės tapti vaikų įtėviais.

Už šį projektą balsavo 161, prieš – 103 parlamentarai.

Sprendimas sulaukė daug kritikos iš parlamentarų ir visuomenės atstovų, teigiančių, kad geriausia aplinka vaikui augti yra tuomet, kai jis turi mamą ir tėtį.

Primename, kad 2008 m. Graikijoje buvo įteisinta skirtingų lyčių asmenų civilinė partnerystė. 2013 m. Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) nusprendė, kad Graikija, kuri pripažino vyro ir moters partnerystę, diskriminuoja vienalytes partnerystes sudaryti norinčias poras. EŽTT įpareigojo Graikiją įteisinti ir vienalytes partnerystes. Vienos lyties porų partnerystės Graikijoje įteisintos 2015 metais. Pasaulio šalių praktika rodo, kad nuo vienos lyties porų civilinių partnerysčių iki santuokų įteisinimo šalyje vidutiniškai praeina 8,9 metai.

šaltiniai: nytimes.com, propatria.lt

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.