img

Už nepageidaujamo lytinio potraukio pakeitimo terapiją Airijoje siūloma bausti kalėjimu

Už nepageidaujamo lytinio potraukio pakeitimo terapiją Airijoje siūloma bausti kalėjimu

Airijoje siekiama numatyti, kad vadinamoji nepageidaujamo lytinio potraukio pakeitimo ar atitaisymo terapija (angl. conversion therapy, reparative therapy) yra neteisėta, o ja užsiimantiems asmens gresia piniginės baudos arba kalėjimo bausmė.

Nepageidaujamo lytinio potraukio pakeitimo terapija reiškia bet kokią praktiką ar gydymą, kurio tikslas yra pakeisti, nuslopinti arba eliminuoti asmens seksualinę orientaciją, lyties tapatybę ir (ar) lyties raišką.

„Svarbus viso to aspektas yra solidarumas tokiems kraštams kaip Brazilija ir kitur, kur tokia terapija tebevyksta. Airija gali būti vilties žiburiu engiamiems žmonėms kitose šalyse“, – sakė senatorius Fintanas Warfieldas po to, kai jo pasiūlytas įstatymo projektas Senate praėjo antrą etapą.

Politinės partijos Sinn Féin atstovas meno, jaunimo reikalų ir LGBTQ teisių klausimais senatorius F. Warfieldas teigė, kad „Tai būtų pats visapusiškiausias nepageidaujamo lytinio potraukio pakeitimo terapijos draudimas pasaulyje. Bet kuriam asmeniui būtų draudžiama siūlyti ar atlikti tokią terapiją kitam asmeniui. Taip pat būtų draudžiama išvežti ką nors – labiausiai tikėtina, jaunuolius – iš šalies siekiant pakeitimo terapiją jiems atlikti užsienyje“.

Įstatymo projektas sulaukė įvairių politinių partijų paramos.

versta iš New Bill Proposes Prison Sentences For Practitioners Of Conversion Therapy In Ireland

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.