img

Jungtinės Karalystės parlamento pirmininkas: LGBT teisės gali paminti religijos laisvę

Jungtinės Karalystės parlamento pirmininkas: LGBT teisės gali paminti religijos laisvę

Jungtinės karalystės (JK) parlamento žemųjų rūmų pirmininkas Johnas Bercowas pareiškė, kad seksualinių mažumų teisės yra svarbesnės už religijos laisvę ir turi būti užtikrinamos net ir paminant pastarąją.

„Gėjų, lesbiečių, biseksualų ir translyčių teisės yra ne gėjų, lesbiečių, biseksualų ir translyčių teisės, iš tiesų tai tiesiog žmogaus teisės, tad man atrodo neišvengiama išvada šiuo klausimu. Gerbiu žmonių teisę laikytis ir išpažinti savo tikėjimą, tačiau kai vienų tikėjimo išpažinimas konfliktuoja su kitų žmogaus teisių pripažinimu, pastarosios turi triumfuoti prieš pagarbą tikėjimui“, ‒ teigė J. Bercowas.

Jis taip pat pajuokė vadinamąjį Section 28 įstatymą, galiojusį nuo 1988 iki 2003 metų ir draudusį valstybinėse mokyklose propaguoti homoseksualumą lytiškumo ugdymo programose. Jo teigimu, tai „žalingiausias pokario laikotarpio teisės aktas“. Toks komentaras pateiktas nepaisant to, kad Jungtinėje Karalystėje po Antrojo pasaulinio karo dar du dešimtmečius galiojo įstatymai, įtvirtinantys rasinę diskriminaciją viešosiose vietose, o ir tada rasinės diskriminacijos draudimas nebuvo įvestas prekybos vietose ir kitur.

Jungtinėje Karalystėje kolizija tarp LGBT teisių ir religijos laisvės pasireiškė įvairiose srityje, tokiose kaip oficialios neapykantos kalbos gairės, draudime atsisakyti mokyti apie homoseksualumą kaip pozityvų reiškinį, taip pat šiuo metu svarstomame draudime teikti pagalbą savanoriškai įveikti nepageidaujamą homoseksualų potraukį siekiantiems asmenims. Net pradinių klasių moksleiviai JK yra mokomi skųsti kitus vaikus dėl homofobijos, pavyzdžiui, dėl kreipimosi į translyčiais save laikančius vaikus pagal jų biologinę lytį.

šaltinis: propatria.lt

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.