img

Kanada išmokomis neberems darbdavių, kurie nepritars abortams ir translyčių teisėms

Kanada išmokomis neberems darbdavių, kurie nepritars abortams ir translyčių teisėms

Justino Trudeau vadovaujama liberalų Kanados Vyriausybė draus darbdaviams gauti valstybės mokamas išmokas už studentų vasaros darbus tol, kol darbdaviai nepasirašys pritarimo abortams ir translyčių teisėms.

Naujasis kriterijus išsiųstas visiems parlamento nariams ir bus paviešintas gruodžio 19 dieną, kai oficialiai taps prieinama Kanados vasaros darbų programa.

Tam, kad gautų federalines išmokas, darbdaviai turės patvirtinti, kad tiek darbas, tiek darbovietės vadovybė gerbia individo teises, įskaitant ir tas, kurios numatytos Kanados teisių ir laisvių chartijoje. Tai apima reprodukcines teises, taip pat teisę būti apsaugotam nuo diskriminacijos dėl lyties, religijos, rasės, nacionalinės ir etninės kilmės, odos spalvos, psichinės ar fizinės negalios, seksualinės orientacijos, lyties tapatybės ar raiškos.

Konservatorių parlamentaras Bradas Trostas pirmasis sureagavo į šią informaciją savo socialiniuose tinkluose: „Praktiškai tai reiškia, kad darbdaviai privalės pritarti Liberalų partijos laikysenai dėl abortų, vienalyčių santuokų, translyčių teisių ir t.t., kitaip darbdavys bus netinkamas Vasaros darbų programai. Tai – neteisinga, tai – diskriminacija“.

„Kanadiečiams leidžiama turėti skirtingus politinius įsitikinimus nei turi tuometinė Vyriausybė, ir jų finansavimas neturėtų būti nutrauktas todėl, kad nepritaria Vyriausybei“, – pridėjo parlamentaras.

Už gyvybę kovojančios organizacijos Campaign Life Coalition atstovas Jackas Fonseca komentuoja, kad tai yra žadą atimantis diskriminacinis veiksmas prieš visus tikėjimo pagrindu veikiančius darbdavius ir visuomenines organizacijas. „Trudeau liberalai ne kartą siuntė signalus, kad jaučia ypatingą panieką krikščionims, tačiau ši kampanija reikalauja masinės reakcijos iš visų tikėjo pagrindu susibūrusių Kanados bendruomenių: krikščionių, žydų, musulmonų, sikų ir kitų“, – teigia J. Fonseca.

Šis finansavimo apribojimas dėl pasaulėžiūros yra plačiausio masto, tačiau ne pirmasis: ir anksčiau Trudeau liberalų atstovai teigė, kad sieks, jog ateityje nebūtų remiamos jokios už gyvybę kovojančios grupės.

šaltinis: lifesitenews.com

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.