img

Kuo daugiau svečių vestuvėse, tuo mažesnė skyrybų tikimybė

Kuo daugiau svečių vestuvėse, tuo mažesnė skyrybų tikimybė

2014 metais paskelbta JAV atlikta studija atskleidė, kad kuo daugiau svečių dalyvauja vestuvėse, tuo mažesnė yra tikimybė, kad vėliau pora išsiskirs.

Studiją išanalizavęs mokslininkas Randy Olsonas teigia, kad slapta susituokusios poros išsiskiria 12,5 kartų dažniau nei poros, kurių santuokos šventėje dalyvauja 200 ar daugiau svečių. „Tai rodo, kad gausus šeimos ir draugų, palaikančių santuoką, būrys yra svarbus santuokos stabilumui“, – teigia R. Olsonas.

Vis dėlto tyrimas ginčija mintį, kad didelis biudžetas, reikalingas didelėms vestuvėms, yra kelias į amžiną laimę. Priešingai, studija rodo, kad kuo daugiau pinigų pora išleidžia vestuvėms, tuo didesnė jų skyrybų tikimybė. R. Olsono teigimu, ypatingai baugina tai, kad vidutiniškai vestuvėms JAV išleidžiama daugiau nei 30 tūkst. dolerių, kas pagal studiją nepranašauja gerų ženklų amerikiečių santuokoms.

Taigi, planuojantys vestuves ir norintys ilgos ir laimingos santuokos turėtų pasikviesti daug svečių, tačiau turėtų tam išleisti kuo mažiau pinigų.

R. Olsonas taip pat aptaria kitų studijoje analizuotų veiksnių reikšmę santuokos stabilumui. Kelios jo išvados:

– 3 metų ar ilgesnė draugystė iki sužadėtuvių veda prie stabilesnės santuokos;

– Kuo daugiau pinigų sutuoktiniai uždirba, tuo mažesnė jų skyrybų tikimybė;

– Niekada į bažnyčią neinančios poros išsiskiria dvigubai dažniau nei nuolat lankantys bažnyčią;

– Vyrai išsiskiria 1,5 karto dažniau, jeigu išvaizda yra svarbus faktorius jų sprendimui tuoktis. Tuo tarpų moterys išsiskiria 1,6 kartus dažniau, kai tokiam sprendimui yra reikšmingas jų antros pusės turtas.

šaltinis: business insider

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.