Laisvos visuomenės akademija

Laisvos visuomenės akademija

Praėjusį šeštadienį Vilniuje vyko Laisvos visuomenės instituto organizuojamas renginys – „Laisvos visuomenės akademija.“ Susitikime, kuriame dalyvavo apie 30 skirtingų nevyriausybinių organizacijų dalyvių, medikų ir teisininkų, buvo aptariami su institutui aktualiomis idėjomis susiję klausimai, tokie kaip: Kokia laisvės ir/ar teisingumo samprata galėtume pateisinti kovą už prigimtinių vertybių įtvirtinimą teisinėje bei politinėje sistemoje? Kaip tokius politinius siekius suderinti su apsisprendimo laisvės ir teisingumo principais?

Akademijos idėja kilo po jau ilgą laiką viešojoje erdvėje kylančių diskusijų dėl to, kodėl Laisvos visuomenės institutas taip pasivadino, jeigu iš tiesų pasisako už nuosaikumą ir „varžo“ žmonių laisvę. Akademijoje dalyvavo ir sakė pranešimus politologas dr. Vincentas Vobolevičius, teisininkas, politikos filosofas Vygantas Malinauskas, LVI direktorė, teisininkė Kristina Zamarytė-Sakavičienė ir konstitucinės teisės specialistas Vytis Turonis. Taip pat renginio dalyviai turėjo galimybę dalyvauti darbuotėse, kuriose aptarti būdai gilinti laisvos visuomenės sampratai ir socialiniuose tinkluose griauti liberalius mitus. Akademijos metu dalyviai geriau susipažino tiek su pačiu Laisvos visuomenės institutu, tiek ir su jo pozicija gyvybės apsaugos, šeimos ir lytiškumo bei sąžinės laisvės klausimais, aplink kuriuos ir sukasi didžioji dalis Laisvos visuomenės instituto darbotvarkės.

© 2016 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ “Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.