img

Lenkijos Vyriausybė labiau norėtų remti ne apvaisinimo mėgintuvėliuose procedūras, o naprotechnologiją

Paskelbta: 

Lenkijos Vyriausybė labiau norėtų remti ne apvaisinimo mėgintuvėliuose procedūras, o naprotechnologiją

2015 m. gruodį naujoji (2015 m. spalį išrinkta) Lenkijos Vyriausybė nusprendė ilgainiui nutraukti apvaisinimo mėgintuvėlyje programos finansavimą, pradedant jį mažinti nuo 2016 metų vidurio. Sveikatos apsaugos ministras Konstanty Radziwill savo pranešimą apie šį sprendimą užbaigė pasisakydamas, jog nori integruoti „nacionalinę gimstamumo programą.“ Joje bus pateikiami naprotechnologijos metodai, „kurie nėra tokie kontraversiški kaip apvaisinimas mėgintuvėlyje“.

Spaudos konferencijos metu Lenkijos Sveikatos apsaugos ministras atskleidė daugiau detalių apie savo projektą: diagnostiką, nevaisingumo gydymą, o taip pat ir prevencinių priemonių finansavimą pagal paskelbtą naująją programą. „Nevaisingumo gydymas negali apsiriboti apvaisinimu mėgintuvėlyje, Vyriausybė privalo gebėti pasiūlyti kitus sprendimus ir juos vienodai finansuoti.“ Konstanty Radziwill skubotą apvaisinimo mėgintuvėlyje siūlymą  poroms, negalinčioms susilaukti vaikų, nesiekiant išsiaiškinti nevaisingumo priežasčių, laiko „piktnaudžiavimu.“  Jis tikisi vystyti naprotechnologiją, kuri yra ne tik pigesnė ir paprastesnė, bet ir efektyvesnė bei nesukelianti diskusijų etiniais klausimais.

Sutrumpintai nuo žodžių Natūrali Prokreacinė Technologija, naprotechnologija pradėta taikyti amerikiečių profesoriaus, akušerio ginekologo bei vaisingumo medicinos specialisto  Thomas‘o V. Hilgers‘o. Medikų atliekamo pagalbinio apvaisinimo metu nesigilinama į nevaisingumo priežastis, kai tuo tarpu naprotechnologijos pagalba siekiama rasti ir pašalinti pagrindines nevaisingumo priežastis. Pateikiami rezultatai kalba patys už save: maždaug 35-erių metų amžiaus moteris, nesėkmingai bandanti pastoti 5 metus, dėka šio metodo turi 40-50% procentų tikimybę pastoti, o 80% persileidimus patyrusių porų gali tikėtis sėkmingai išnešioti ir susilaukti vaikelio.

šaltinis: genethique.org

 

© 2016 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.