img

Teisė į vaiką

Teisė į vaiką

 

Michael Cook

 

Pasaulinė sveikatos organizacija (toliau PSO) gali pakeisti nevaisingumo apibrėžimą taip, jog kiekvienas, norintis vaiko, bet negalintis jo susilaukti, bus laikomas nevaisingu – įskaitant vienišus vyrus ir gėjų bei lesbiečių poras.

Šiuo metu PSO nevaisingumą apibrėžia kaip „reprodukcinės sistemos sutrikimą, pasireiškiantį tuo, jog per 12 mėnesių ar ilgesnį laikotarpį turint reguliarius lytinius santykius be apsaugos priemonių, nepavyksta pastoti.“ Visgi, naujosios direktyvos galėtų radikaliai pakeisti tokį apibrėžimą, socialinį nevaisingumą traktuojant taip pat kaip ir medicininį. Amerikos pagalbinio apvaisinimo medikas Dr. David‘as Adamson‘as, kuris yra vienas iš naujųjų standartų kūrėjų, britų spaudai sakė:

Dabar nevaisingumo apibrėžimas apima visų individų teisę turėti šeimą, įskaitant vienišus vyrus ar moteris bei homoseksualius vyrus ar moteris. Tai sudaro prielaidas teigti, jog individas turi teisę turėti palikuonių nepriklausomai nuo  to, ar turi partnerį. Toks pokytis fundamentaliai keičia supratimą, kas turėtų būti įtraukti į šią grupę ir gauti sveikatos apsaugą. Tai nustato tarptautinius teisinius standartus, kurie apriboja valstybių galimybes apsispręsti pačioms.“

Šių standartų apimtis neaiški, kadangi jie dar nėra įteisinti. Visgi, žiniasklaidoje pasirodantys pranešimai leidžia numanyti, kad vaiko turėjimas bus laikomas pamatine teise, o tai atvers duris komercinei surogacijai bei kitoms tokios veiklos kryptims. Suprantama, PSO rekomendacijos savaime nenurungia nacionalinės teisės, tačiau jos bus naudojamos darant spaudimą įstatymų leidėjams.

Šaltinis: Bioedge.org

© 2016 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.