img

Mažesnė seksualinė patirtis lemia laimingesnes santuokas

Mažesnė seksualinė patirtis lemia laimingesnes santuokas

Patirtis didina susidomėjimą naujais partneriais ir mažina gebėjimą prisirišti prie sutuoktinio.

Mažesnė seksualinė patirtis lemia laimingesnes santuokas

Parengė Gabrielė Dzekunskaitė

  • Šaltinis: HuffingtonPost.com

Plačiai išgarsėjęs naujas tyrimas teigia, jog žmonės, ypač moterys, kurie prieš susituokiant turėjo didesnį skaičių seksualinių partnerių, sunkiau sugeba sukurti laimingus šeimyninius santykius.

Šis tyrimas buvo atliktas 2007-2008 metais apklausiant 1000 nesusituokusių amerikiečių nuo 18 iki 34 metų. Per penkerius  metus 418 tyrimo dalyvių susituokė ir tada vėl buvo įtraukti į tyrimo eigą.

Tyrimo metu buvo atsižvelgiama į tokius faktorius kaip dalyvio seksualinė praeitis, pasitenkinimas santykiais, atsiskyrimo galimybė, pasitikėjimas vienas kitu ir bendra nuomonė apie santykius.

Nustatyta, jog dalyviai, kurių sutuoktinis jiems buvo pirmasis seksualinis partneris, savo santuoką vertina palankiau ir džiausiasi ja labiau. Ypač tai pastebima tarp moterų dalyvių.

Tyrimą atlikę mokslininkai kelia hipotezę, jog daugiau patirties didina žmogaus susidomėjimą alternatyviais partneriais ir taip mažina jo sugebėjimą prisirišti prie esamo sutuoktinio. Kitaip tariant, žmonės, kurie yra turėję daugiau seksualinių partnerių, yra labiau linkę greičiau nusivilti santuoka ir ją tiesiog išardyti.

 

 

 

 

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.