img

Kūdikiai nėštumo metu girdėtą muziką atsimena ilgiau nei manyta

Paskelbta: 

Kūdikiai nėštumo metu girdėtą muziką atsimena ilgiau nei manyta

Helsinkio universiteto tyrimas rodo, kad būsimosios mamytės ir tėveliai savo vaikų muzikinį skonį gali lavinti jau dabar.

Kūdikiai nėštumo metu girdėtą muziką atsimena ilgiau nei manyta

Nėštumo metu yra įprasta groti klasikinę muziką vaikams, tikintis, jog tai pagerins jų tolesnį vystymąsi.  Tačiau iki šiol tiksliai nebuvo žinoma, kokią reikšmę garsas turi kūdikiui.

„Nors mes anksčiau parodėme, jog kūdikiai įsčiose gali išmokti tam tikras kalbos detales, tačiau iki šiol nežinojome kaip ilgai jie šią informaciją atsimena“, – sakė daktaras Eino Paratanen iš Helsinkio universiteto Suomijoje.

Jo vadovaujama komanda nusprendė atlikti tyrimą: nėščioms moterims 5 kartus per savaitę buvo grojama vaikiška dainelė „Twinkle Twinkle Little Star”. Netrukus po kūdikio gimimo buvo matuojamas jo smegenų aktyvumas klausantis tos pačios melodijos ir lyginamas su kūdikių, kurie šios melodijos iki tol nebuvo girdėję, smegenų aktyvumu.

Tiek iškart po gimimo, tiek ir praėjus 4 mėnesiams po gimimo tyrime dalyvavę kūdikiai rodė kur kas intensyvesnį smegenų aktyvumą klausantis dainos, nei kūdikiai, neklausę „koncerto“ mamos pilve.

Savo tyrimų rezultatuose, paskelbtuose Public Library of Science ONE internetiniame žurnale, autoriai rašo: „Labai tikėtina, kad nėštumo metu kūdikį supantys garsai turi ilgai išliekantį poveikį kūdikio vystymuisi.”

Taigi būsimosios mamytės ir tėveliai, gerą savo vaikų muzikinį skonį galite pradėti lavinti jau dabar.

 

 

 

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.