img

Motina nori oficialiai būti pripažinta „tėvu“

Motina nori oficialiai būti pripažinta „tėvu“

Mažas vaikas gali tapti pirmuoju asmeniu Anglijoje ir Velse, kuris oficialiai gimimo liudijime neturės motinos. Taip nutiks, jeigu kaip vyras gyvenanti moteris laimės bylą teisme.

Neįvardijamas transseksualas pagimdė vaiką, bet remiantis galiojančiais įstatymais dabar yra vyras. Jo teisininkai teigia, kad reikalavimas pagimdžiusią moterį būtinai žymėti motina, o ne tėvu pažeidžia žmogaus teises.

Aukščiausiasis teismas sako, kad tai beprecedentė byla. Teisėjo Nicholo Franciso teigimu, teismui pripažinus, kad sistema turi trūkumų, ji turėtų būti taisoma. Ieškovo advokatė Hannah Markham paaiškino, jog jos klientas tiki, jog dabartinė teisinė sistema kliudo teisei į privatų ir šeimos gyvenimą.

Vis dėlto generalinį sekretorių atstovaujanti Sarah Hannett teigė, jog įstatymas jos klientui draudžia pagimdžiusį asmenį registruoti kitaip nei motina.

Teismo sprendimo tikimasi sulaukti rudenį.

versta iš Mum wants to be officially known as ‘father’

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.