img

Psichologė: dvimečiai gali suprasti, kad yra „translyčiai“

Psichologė: dvimečiai gali suprasti, kad yra „translyčiai“

Licencijuota psichologė Diane Ehrensaft teigia, kad jau dvimetis vaikas gali atskirti, ar yra translytis.

Psichologė iš Kalifornijos San Francisko universiteto (toliau – Universitetas) atstovauja neapibrėžto lytiškumo (angl. gender fluidity) ideologijai. Bendraudama su spauda D. Ehrensaft teigė: „Iš dviejų metų vaiko tikimės, kad jis gali žinoti, yra berniukas ar mergaitė, tai kodėl to paties negalima taikyti translyčiams vaikams?“.

D. Ehrensaft yra viena iš Universiteto Vaikų ir paauglių lytiškumo centro psichinės sveikatos departamento įkūrėjų. Ji moko tėvus jaustis patogiai remiant vaikus jų kintamo lytiškumo kelionėje (angl. gender variant journey). Psichologė pasisako už tai, kad „būtų atsisakyta idėjos, jog lyties neatitikimas yra sutrikimas“, ir skatina tėvus suteikti vaikams galimybę pereiti prie priešingos lyties.

Pavyzdžiui, D. Ehrensaft tėvams aiškina, kad jeigu jų sūnus nori dėvėti sukneles, tėvai turėtų jam jų parūpinti. Spręsdama, ar vaikas yra translytis, psichologė didžiausią dėmesį skiria vaikų lytiniam smalsumui ir bet kokiai frustracijai dėl lyties.

D. Ehrensaft netgi sukūrė sąvoką apibrėžti vaikams, netelpantiems į binarinę lyčių sistemą (angl. non-binary children), arba vaikams, kurie atsisako būti laikomi berniuku arba mergaite, – lytiškai kūrybingi vaikai (angl. gender creative). Ji taip pat parašė vaikų translytiškumo manifestą „Lytiškai kūrybingas vaikas: už lytiškumą apibrėžiančių dėžių gyvenančių vaikų auklėjimas ir palaikymas“.

Psichologė Kalifornijos San Francisko universitete moko pediatrijos ir praktikuoja psichologiją vienoje iš nepilnamečių lytiškumo klinikų. Ji yra apdovanota Amerikos psichologų asociacijos už knygą, kurią parašė paaugliams.

D. Ehrensaft stipriai palaiko Kalifornijos Vaivorykštės dienos stovyklą, kurioje translyčiai vaikai nuo keturių metų amžiaus yra palaikomi jų kintamo lytiškumo kelionėje.

Kita translyčių vaikų aktyvistė Johanna Olson-Kennedy kviečia tėvus vesti savo vaikus į Skirtingos lyties savaitgalius tam, kad suprasti, ar jų vaikai translyčiai. „Praleiskite savaitgalį lyg būtumėte kitos lyties ir pažiūrėkite, ko išmoksite.“

Tėvai visoje šalyje bando praktikoje įgyvendinti tokias D. Ehrensaft ir J. Olson-Kennedy idėjas. Pavyzdžiui, Andrew and Chelsea Morrisonsų sūnus, apsirengęs berniukiškus drabužius, patiria didelius nuotaikos šuolius. Jis abejojo savo berniukišku kūnu ir žaidė su lėlėmis. Galiausiai Morrisonsai apsilankė pas neapibrėžto lytiškumo specialistą, kuris patvirtino, kad jų vaikas yra translytis. Dabar dešimtmetis vaikas gyvena kaip mergaitė Marilyn.

versta iš Children recognize they are transgender by age 2: psychologist

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.