Amy Mendoza iš Kolorado valstijos pasidalino neįtikėtina medikamentinio aborto sustabdymo istorija. Iš pradžių galvojusi, jog nenori susilaukti vaiko, moteris pasigailėjo sprendimo nutraukti nėštumą. Ji išgirdo sūnaus širdies plakimą ir prisiminė feisbuke mačiusi kažką apie medikamentinį abortą stabdančius vaistus. A. Mendoza internete rado informacijos apie sveikatos centrą Bella Natural Women‘s Care, kuris sugebėjo sustabdyti tolesnį abortifikuotojų poveikį. Amy neslepia džiaugsmo dėl išsaugotos sūnaus gyvybės ir teigia: „Kiekvieną karta, kai į jį pasižiūriu, esu be galo dėkinga“.
A. Mendoza savo istorija pasidalino po to, kai valstijos atstovai Justinas Everettas ir Danas Nordbergas pateikė įstatymo projektą, kuris aborto klinikoms nustatytų pareigą informuoti pacientes apie galimą medikamentinio aborto sustabdymą (čia galima rasti paaiškinimą, kaip toks abortas atliekamas).
Trys moterys, įskaitant Amy, pasidalino istorijomis, kaip joms pasisekė susilaukti sveikų vaikų sustabdžius medikamentinį abortą. Amy teigė, kad aborto klinikoje, kurioje lankėsi – Planuotos tėvystės organizacijos (toliau – PTO) klinikoje Boulderyje – jai konkrečiai buvo pasakyta, kad medikamentinio aborto sustabdymas bus neįmanomas ir kad ji turi išgerti antrą abortą sukeliančią piliulę. Tai buvo klaidinga informacija, kaip įrodo Amy sūnaus Cruzo gimimas. Valstijos atstovų pateiktas projektas būtų užtikrinęs, kad moterims būtų suteikta visa informacija.
A. Mendoza nėra vienintelė, kuriai aborto klinikoje buvo suteikta klaidinga informacija, kad medicininis abortas privalo būti atliktas iki galo. Kita mama taip pat papasakojo, ką išgirdo PTO klinikoje po to, kai ieškojo būdo sustabdyti abortą: „Jasonas [moters vyras] paskambino į PTO kliniką teiraudamasis, ar įmanoma kaip nors sustabdyti abortą. Tačiau klinika pasakė, kad jau yra per vėlu, ir jeigu neišgersiu sekančių dviejų tablečių, vaikelis gali gimti su rimtais fiziniais trūkumais“.
Šį tvirtinimą ne tik paneigė jos vaiko gimimas, bet ir Amerikos akušerių ir ginekologų kolegija (angl. American College of Obstetricians and Gynecologists, toliau – Kolegija). 2014 m. biuletenyje Kolegija teigė, kad „neegzistuoja jokių įrodymų“, jog pirmoji iš kelių medicininį abortą sukeliančių tablečių sukelia įgimtų ydų. PTO taip pat perdeda informaciją apie dėl aborto sustabdymo moterims kylančią riziką: progesteronas – hormonas, naudojamas medikamentinio aborto sustabdymui – yra sėkmingai naudojamas nėštumo metu jau keturis dešimtmečius.
Projekto svarstymo metu dar viena moteris teigė: „Jeigu tokie abortų centrai, kaip PTO klinikos, suteikia moterims ne visą informaciją apie abortą sukeliančius medikamentus ir nutyli gyvybiškai svarbią informaciją apie procedūros sustabdymo galimybę, prasiveria didelė praraja tarp tikrų moters pasirinkimo galimybių. Abortų klinikoms neturėtų būti leidžiama suteikti tik dalies informacijos ir gąsdinti moterų, jog užbaigtų aborto procedūrą, remdamosi klaidinga informacija. Klinikos turėtų suteikti visą informaciją moterims tam, kad jos galėtų rinktis išsaugoti ryšį su vaikeliu. Galiausiai, tik moteris gali išnešioti vaikelį ir suteikti jiems gyvybę, todėl niekas neturėtų tam trukdyti“.
Įstatymo projektas svarstymui komitete vadovavo įstatymo leidėjai, kurie jau yra pasižymėję kaip abortų šalininkai. Todėl nepaisant medicinos profesionalų liudijimų, kurie supažindino komiteto narius su realybe ir medikamentinį abortą stabdančių vaistų sėkmės istorijomis, projektas balsavimo metu nesulaukė reikalingo palaikančių balsų skaičiaus ir buvo atmestas.
versta pagal After abortion reversal that saved her son, Amy says: ‘Every time I look at him, I’m just so thankful’
© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.
Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.