img

Rugsėjo 7 d. Šiluvoje – konferencija „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“

Rugsėjo 7 d. Šiluvoje – konferencija „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“

Rugsėjo 7 d., ketvirtadienį, Šiluvoje rengiama nacionalinė mokslinė konferencija „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“. Konferencijos, vyksiančios Šiluvos kultūros centro salėje (Jono Pauliaus II g. 12), pradžia 10 val.

Konferencija skirta apmąstyti 2021 m. rugsėjo 12 d. paskelbtą Šiluvos deklaraciją, priminusią apie būtinybę gerbti pamatinius asmens ir visuomenės gėrius, tokius kaip žmogaus gyvybė nuo jo prasidėjimo iki natūralios mirties; vyro ir moters prigimtinis skirtingumas bei lygiavertiškumas; prigimtinė šeima ir tėvų teisė pagal savo dorovinius principus auklėti savo vaikus; sąžinės, religijos ir žodžio laisvė.

Konferencijoje savo apmąstymus pateiks Popiežiškojo Laterano universiteto rektorius (2018–2023 m.) bei  Vatikano miesto valstybės generalinis patarėjas prof. Vincenzo Buonomo,  Kauno arkivyskupas metropolitas dr. Kęstutis Kėvalas, Alliance Defending Freedom (ADF) Europos advokatūros direktorius Dr. Felixas Boellmannas.

Taip pat pranešimus skaitys  filosofas prof. dr. Alvydas Jokubaitis, teisininkė prof. dr. Liudvika Meškauskaitė ir teisininkai dr. Vygantas Malinauskas bei doc. dr. Vaidotas Vaičaitis, biomedicinos ekspertas kun. prof. dr. Andrius Narbekovas, Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius bei Teksaso universiteto (JAV) profesorius dr. Markas Regnerusas.

Prelegentai iš Lietuvos ir užsienio pasidalins savo įžvalgomis apie tai, ar darnaus sugyvenimo siekianti visuomenė turėtų brėžti naujas ribas religijos, sąžinės ir žodžio laisvei, jei taip, –  kokias ir kur; kaip tokios ribos turėtų derėti su protu ir laisvės galia pažymėta prigimtimi, kad būtų atvertas geriausias kelias kiekvieno žmogaus klestėjimui – jo trokštamai laimei. 

Daugiau informacijos ir konferencijos programą rasite čia.

Konferencijos globėjai:  J.E. Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas ir J.E. Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Konferencijos organizatoriai: Lietuvos Krikščionių darbuotojų profesinė sąjunga, Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakultetas, Laisvos visuomenės institutas.

Konferencijos pagrindiniai partneriai: Ateitininkų federacija, Konstitucinių asmens teisių institutas, Katalikų bažnyčios kronikos fondas.

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetiniame portale Delfi.lt, Laisvos visuomenės instituto, Lietuvos Krikščionių darbuotojų profesinės sąjungos bei Katalikų medijų centro „Facebook“ ir „YouTube“ paskyrose, internetiniame portale „Laikmetis“, taip pat per Lietuvos regioninės žiniasklaidos socialinius tinklus bei televiziją (regioninė televizija pasilieka teisę konferenciją rodyti vėliau nei numatyta tiesioginė transliacija – BM TV, Dzūkijos televizija, Šiaulių televizija, Ventos televizija, Pūkas TV, TV Aidas).

Marijos radijas, XFM radijas dalinsis atskirais konferencijos pranešimais po konferencijos.

© 2023, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.