img

Rumunijos valdžia draudžia piliečių kampaniją dėl santuokos sampratos referendumo

Rumunijos valdžia draudžia piliečių kampaniją dėl santuokos sampratos referendumo

Rumunijoje įvairios piliečių organizacijos, palaikančios referendumą dėl santuokos kaip vyro ir moters sąjungos apibrėžimo Konstitucijoje, suvienijo jėgas griežtai pasmerkdamos Rumunijos valdžios draudimą piliečiams rengti kampaniją dėl referendumo, kuris numatytas spalio 6–7  dienomis.

Rugsėjo 29 d. Brailos mieste policija išmontavo į referendumą kviečiantį plakatą, pakabintą bažnyčios kieme, ir nubaudė parapijos kunigą. Šis incidentas yra gana reikšmingas: po komunistinio režimo žlugimo 1989 m. nebuvo precedentų, kad policija savavališkai elgtųsi bažnyčios valdose nesant teisinio pagrindo, kištųsi į krikščionių bendruomenės gyvenimą ar draustų saviraiškos laisvę kampanijose dėl referendumų.

Bukarešte vadžios institucijos pritarė visos kai kurių organizacijų sukurtos referendumą remiančios medžiagos sunaikinimui, remdamosi tuo, kad piliečiai ir jų organizacijos patenka po rinkimų įstatymų reguliavimu.

Šis paaiškinimas yra visiškai nepagrįstas ir neteisėtas dėl to, kad paminėti įstatymai yra griežtai taikomi politinėms partijoms politinių kampanijų, vykdomų iki rinkimų dienos, metu. Taigi, nėra jokio teisinio ryšio su būsimu nepolitiniu referendumu. Dar blogiau, institucijos nusprendė, kad Rumunijos piliečiams draudžiama referendumo kampanijos iliustracijoms naudoti nacionalinės vėliavos spalvas. Taip pat nepagrįstai nemažai apygardų rinkiminių skyrių ėmėsi ir kitų žingsnių, visiškai blokuojančių referendumo kampanijos reklamavimą.

Likus kelioms kampanijos dienoms tampa visiškai aišku, kad Rumunijos piliečiams ir jų pilietinėms organizacijoms draudžiama laisvai ir be diskriminacijos vykdyti kampanijas.

Todėl susivienijusių piliečių organizacijų atstovai smerkia valdžios institucijų atliekamą piliečių ir jų organizacijų pašalinimą iš spalio 6–7 dienomis vyksiančio referendumo kampanijos ir pabrėžia, kad jų kampanija yra nepolitinė, nerinkiminė ir todėl nepatenka po rinkimų įstatymų reguliavimu.

Primename, kad rumunai rinksis prie balsadėžių spręsti dėl šalies Konstitucijos pakeitimo į ją įtraukiant santuokos, kaip vieno vyro ir vienos moters sąjungos, sampratą. Referendumas paskelbtas po kelerius metus trukusių politinių svyravimų, globalių pokyčių kalbant apie paramą tos pačios lyties santuokoms bei LGBT aktyvistų norų tenkinimo.

parengta pagal Rumunijos nevyriausybinių organizacijų Citizens' Initiative Committee for Marriage Referendum, 
Coalition for Family ir IMPREUNA (TOGETHER)  informaciją

 

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.