img

Santuoka prideda kilogramų, tačiau gerina širdies būklę

Net jei santuoka gali prideti papildomų kilogramų ant juosmens, ji taip pat gali gydyti širdis. Argi ne romantiška?

.

Santuoka prideda kilogramų, tačiau gerina širdies būklę

Parengė Gabrielė Dzekunskaitė

Praėjusią savaitę Amerikos sociologų asociacijos susitikime Las Vegase buvo pristatytas naujas tyrimas apie santuokos poveikį sveikatai. Nustatyta, jog santuokos pradžioje moterys yra linkusios priaugti svorio, o štai vyrams papildomų kilogramų prideda skyrybos. Ypač šie kūno pakitimai yra akivaizdūs, jei partneriams yra virš 30 metų.

Tačiau įdomiausia tai, jog santuoka gerina širdies būklę. Susituokę ir širdies sutrikimų turintys pacientai, kuriems buvo atliktos šio organo operacijos, 2,5 karto dažniau išgyvena dar 15 metų bei atsigauna po tokių operacijų daug greičiau nei tie, kurie operacijos metu buvo vieniši.

Susituokę pacientai, kurie yra laimingi bei patenkinti savo santuoka, išgyvena dar ilgiau. Ypač tai pastebima kalbant apie laimingai ištekėjusias moteris. Jų tikimybė išgyventi po širdies operacijų yra beveik 4 kartus didesnė, nei tų, kurios neturi pastovaus partnerio.

Taigi net jei santuoka gali prideti papildomų kilogramų ant juosmens linijos, ji taip pat gali gydyti širdis. Argi ne romantiška?

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.