img

Mokslas patvirtina: laiminga žmona – laiminga šeima

Vyrų pasitenkinimas gyvenimu gerėja, kai jų žmonos gerai vertina savo santuoką, ir atvirkščiai, krenta, kai šios nesijaučia laimingos.

.

Mokslas patvirtina: laiminga žmona – laiminga šeima

Parengė Gabrielė Dzekunskytė

  • Šaltinis: Medicalnewstoday.com

Naujojo Džersio Ratgerso universitete (Rutgers University) atliktas tyrimas leidžia daryti išvadą, jog santuokos sėkmę didele dalimi lemia žmonos laimė. Vyrai jaučiasi geriau tada, kai jų žmonos yra patenkintos santuokiniu gyvenimu. Įdomu, jog nepastebėtas toks pat ryšys tarp moterų pasitenkinimo gyvenimu ir jų vyrų pasitenkinimu santuoka.

Greičiausiai tai susiję su tuo, kad moterys labiau nei vyrai yra linkusios atvirai ir garsiai kalbėti apie santuokos ir šeimos problemas. Be to, būdamos patenkintos santuokiniu gyvenimu,  jos yra linkusios dėl savo vyro padaryti daugiau.

Šiame tyrime dalyvavo 394 poros, kurių bent vienas partneris buvo virš 60 metų amžiaus. Vidutiniškai poros buvo susituokusios 39 metus. Dalyviams buvo užduodami įvairūs klausimai apie jų kasdienę veiklą, bendravimą su partneriu.

Tyrimas svarbus tuo, kad senstant santuokinio gyvenimo kokybė turi didelės įtakos asmens sveikatai ir savijautai. Santuokinė laimė yra priešnuodis kovoje su tipiškomis vyresnio amžiaus žmonių problemomis ir stresu.

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.