img

Sasekso kunigaikštienės M. Markle „patenkinta“ dėl legalizuotų abortų?

Sasekso kunigaikštienės M. Markle „patenkinta“ dėl legalizuotų abortų?

Remiantis jos pašnekovų teigimu, naujausia britų karališkosios šeimos narė Sasekso kunigaikštienė Meghan Markle yra patenkinta gegužę Airijoje įvykusio referendumo, kuriuo buvo įteisintas abortas pagal pareikalavimą, rezultatais.

Žiniasklaidoje rašoma, kad vizito Dubline metu M. Markle bendravo su asmenimis, susijusiais su referendumu, panaikinusiu konstitucinę negimusių kūdikių apsaugą.

Airijos senatorė Catherine Noone socialiniame tinkle rašė: „Su kunigaikštiene pasikalbėjome apie neseniai įvykusio referendumo rezultatus – ji jį stebėjo susidomėjusi ir buvo patenkinta rezultatu“. Vėliau senatorė parašė dar vieną žinutę: „Turėčiau sakyti, kad ji atrodė patenkinta – ji buvo susidomėjusi ir santūri, visai ne politiška“. Galiausiai abi žinutės buvo pašalintos.

„Nuostabu su Sasekso kunigaikštiene Meghan Markle pabendrauti apie referendumą ir jos feministinio aktyvizmo svarbą. Taip svarbu turėti jos poziciją užimančių žmonių, kurie gina moterų teises“, – socialiniame tinkle rašo žurnalistė ir referendumo aktyvistė Una Mulally.

Žinutės socialiniame tinkle įtraukė kunigaikštienę į prieštarą karališkosios šeimos tradicijai viešumoje politiniais klausimais laikytis neutralumo. Nors ši tradicijai teisiškai neįpareigoja, karališkoji šeima jos laikosi nuo XVII a., kadangi „karalienės vaidmuo yra atstovauti visai šaliai“.

Nei Bekingemo, nei Kensingtono rūmai žinučių socialiniame tinkle nekomentuoja.

Karališkasis biografas Robertas Lacey‘is žiniasklaidai teigė, kad M. Markle privačiuose pokalbiuose pagrįstai tikėjosi privatumo, ir kalti tie, kurie paviešino jos komentarus. Komentuodamas pasisakymų turinį R. Lacey‘is sakė, kad iš „modernaus karališkosios šeimos nario“, turinčio „modernius įsitikinimus“, galima tikėtis paramos abortams.

Iki vestuvių M. Markle reiškėsi politinėmis temomis, prisistatė kaip feministė ir teigė, kad 2015 m. pasaulis per lėtai siekė lyčių lygybės. Taip pat ji yra tuometinį kandidatą į prezidentus Donaldą Trumpą pavadinusi moterų nekentėju (angl. misogynistic), sektinu pavyzdžiu įvardinusi Billo Clintono valstybės sekretorę Madeleine Albright, viešinusi nuotraukas, kuriose pozuoja su buvusiu JAV prezidentu Baracku Obama ir Kanados premjeru Justinu Trudeau.

Nors ruošdamasi tapti karališkosios šeimos nare M. Markle iš socialinių tinklų pašalino savo paskyras, Jonathonas Van Marenas iš Kanados bioetikos reformų centro pastebėjo, kad ji „jau leido suprasti, jog tiek jos, tiek princo Hario viešose pareigose LGBT palaikymas bus pastebimas ir svarbus, o daug britų dienraščių atkreipė dėmesį į poros pažadą „agituoti“ už homoseksualų teises“.

Karališkosios šeimos interneto svetainėje skelbiamoje kunigaikštienės biografijoje rašoma, kad ji „didžiuojasi būdama moterimi ir feministe“. Taip pat minimas jos „viso gyvenimo įsipareigojimas tokiems tikslams kaip socialinis teisingumas“.

J. Van Marenas taip pat akcentuoja faktą, kad princas ir kunigaikštienė savo santuokos ceremonijos pamokslui perskaityti pasirinko pastorių Michaelį Curry‘į, kuris yra žinomas vienos lyties porų santuokų šalininkas.

versta iš Meghan Markle ‘pleased’ with Ireland legalizing abortion, tweets reveal

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.