Seimo nesužavėjo siūlymai įteisinti partnerystę

Seimo nesužavėjo siūlymai įteisinti partnerystę

Partnerystės įteisinimo šalininkams suteikta galimybė pakartotinai teikti savo pasiūlymus juos patobulinus.

.

Seimo nesužavėjo siūlymai įteisinti partnerystę

  • Šaltinis: telegrama.lt

Seimas antradienį nepritarė siūlymui įteisinti partnerystę tarp skirtingų lyčių asmenų.  Partnerystės įteisinimo šalininkams suteikta galimybė pakartotinai teikti savo pasiūlymus juos patobulinus.

Partnerystę įteisinančias įstatymo pataisas pristatęs Teisingumo ministras Juozas Bernatonis aiškino, kad jo siūloma tvarka apsaugotų silpnesniuosius ne santuokoje gyvenančius asmenis, priversdama teismus gyvenimą „susidėjus“ automatiškai traktuoti kaip partnerystę.

Partnerystės įteisinimo oponentai savo ruožtu atkreipė dėmesį į Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimus, pagal kuriuos valstybės įteisinusios skirtingos lyties asmenų partnerystę, neišvengiamai privalėjo  įteisinti ir homoseksualių asmenų partnerystę su analogiškomis sąlygomis.

Skeptikus taip pat glumino faktas, kad pagal naująjį įstatymą partneriais būtų tampama „nuo bendro gyvenimo pradžios momento,“ viešai nepareiškus tokio ketinimo.  Pagal naująjį įstatymą, net ir kelias dienas kartu gyvenanti pora būtų traktuojama kaip partneriai.

Kiek anksčiau Seimas taip pat nepritarė Liberalų sąjūdžio atstovės Dalios Kuodytės pateiktoms įstatymo pataisoms, kuriomis būtų įteisinta ir partnerystė tarp homoseksualių asmenų.

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ “Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.