img

Pranešimas spaudai: Seimo statuto keitimas leistų manipuliuoti teisėkūros procedūromis

Paskelbta: 

Pranešimas spaudai: Seimo statuto keitimas leistų manipuliuoti teisėkūros procedūromis

Šiandien Laisvos visuomenės institutas išplatino prašymą Seimo nariams nepritarti Seimo statuto pakeitimui, kuris sudarytų sąlygas apeiti galiojančią Seimo statuto 139 straipsnio 2 dalies nuostatą, kad „ [j]eigu pateiktąjį ar kitą analogiško turinio įstatymo projektą per pastaruosius 6 mėnesius Seimas buvo atmetęs, toks projektas taip pat neteikiamas pakartotinai svarstyti.“.

Galimybės vėl ir vėl, nelaukiant 6 mėnesių pertraukos, grįžti prie pakartotinio atmesto projekto svarstymo sumažintų pilietinės visuomenės galimybes tinkamai reaguoti į teisėkūros iniciatyvas ir pati teisėkūros procesą padarytų mažiau skaidrų bei labiau pažeidžiamą interesų grupių spaudimo.

Siūlomas pakeitimas yra nesuderinamas su LR Teisėkūros pagrindų įstatyme įtvirtintu teisėkūros skaidrumo ir atvirumo principu. Tai sudarytų sąlygas interesų grupėms daryti nuolatinį spaudimą dėl Seimo atmestų įstatymų ir pasinaudojant dėl aplinkybių susidariusia laikinąja dauguma priimti teisės aktus, kuriems nepritaria didžioji visuomenės dalis.

„Ypač tenka apgailestauti, kad šio projekto teikimo motyvas yra ne teisėkūros proceso skaidrumo ar visuomenės bendrojo gėrio užtikrinimas, bet trumpalaikiai politiniai interesai, susiję su teisėkūros iniciatyva (narkotikų dekriminalizavimas), kurios nepalaiko didžioji visuomenės dalis.“ – sakė LVI valdybos narys, teisininkas Vygantas Malinauskas.

Todėl LVI ragina Seimo narius neignoruoti ilgalaikių visuomenės interesų bei visuomenės nuomonės ir nepritarti siūlomam LR Seimo statuto 139 ir 161 straipsnių pakeitimo projektui.

 

© 2021, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.