img

Slovakijos prezidentė: Slovakija Stambulo konvencijos neratifikuos

Slovakijos prezidentė: Slovakija Stambulo konvencijos neratifikuos

Slovakijos žiniasklaida praneša, kad šalies prezidentė Zuzana Čaputová raštu informavo Europos Tarybą, kad Slovakija neratifikuos Stambulo konvencijos.

Šį žingsnį prezidentė žengė po to, kai Slovakijos parlamentas balsuodamas nepritarė Stambulo konvencijos ratifikavimui. „Kadangi konvencijos ratifikavimui būtina sąlyga yra Nacionalinės Slovakijos Respublikos tarybos sutikimas, kuris nebuvo gautas, prezidentė šios konvencijos neratifikuos“, – pranešė Z. Čaputovos atstovas spaudai.

Anksčiau prezidentė buvo sakiusi, kad jei parlamentas įstatymų nustatyta tvarka atmes konvenciją, ji gerbs tautos atstovų valią.

2019 m. lapkritį Slovakijos parlamentas jau buvo priėmęs rezoliuciją, kurioje išreiškė nepritarimą Stambulo konvencijai.

Šių metų vasario 2 d. šalies premjeras paprašė prezidentės duoti vyriausybės atstovui įgaliojimą atšaukti Stambulo konvencijos parafavimą (atsiimti parašą). Atsakydama prezidentė paragino vyriausybę dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo kreiptis į Konstitucinį Teismą. Parlamentui neliko nieko kita kaip balsuoti konvencijos ratifikavimo klausimu.

Primename, kad Lietuva taip pat yra pasirašiusi Stambulo konvenciją, bet jos neratifikavusi.

parengta pagal Čaputová oznámila, že neratifikuje Istanbulský dohovor

© 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.