img

Sostinės savivaldybei – nepatogūs klausimai dėl „Vaivorykštės perėjos“

Sostinės savivaldybei – nepatogūs klausimai dėl „Vaivorykštės perėjos“

Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė, kad Pylimo gatvėje įrengta Vaivorykštės perėja yra Nacionalinės LGBT teisių organizacijos projektas. Oficialiame rašte pripažinta, kad ši perėja – „terminuotos spalvotos dangos elementas“ – yra „neatskiriama Vaivorykštės dienų 2018 metų renginio dalis“.

Savivaldybė pripažino, kad Vaivorykštės perėja „nėra techninė eismo reguliavimo priemonė ir neapima Kelių eismo taisyklių ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2012 m. sausio 31 d. įsakymo Nr. 3-82 „Dėl kelių horizontaliojo ženklinimo taisyklių patvirtinimo“ ir nenustato eismo organizavimo tvarkos“.

Kaip pažymi leidimą įrengti Vaivorykštės perėją gavusi Lietuvos gėjų lyga, šios perėjos atidarymo renginys laikytinas „Vaivorykštės dienų 2018 festivalio programos inauguravimo akcentu“. Perėjos įrengimą iniciavusi Lietuvos gėjų lyga neslepia, kad Vaivorykštės dienų 2018 m. festivalis finansuojamas ir Europos Komisijos Teisių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis.

Iš Vilniaus miesto savivaldybės rašte pateiktos informacijos aišku, kad ši ir Europos Komisijos lėšomis įrengta Vaivorykštės perėja – „terminuotos spalvotos dangos elementas“ – nefunkcionuoja kaip įprastinė pėsčiųjų perėja. Reaguodama į savivaldybės oficialų raštą, kuriame pažymima, kad ši perėja nėra „techninė eismo reguliavimo priemonė“, į savivaldybę oficialiai besikreipusi lobistė Eglė Mirončikienė pastebėjo, kad Vaivorykštės perėja galimai funkcionuoja pažeidžiant LR įstatymus.

Vilniaus miesto savivaldybė privalo atsakyti, kodėl, remiantis LR reklamos įstatymo 2 straipsniu, „išorinės reklamos“ požymius atitinkanti Vaivorykštės perėja, nėra panaikinta, nors ji legaliai nei įteisinta, nei apmokestinta.

Kaip pažymi E. Mirončikienė, Vaivorykštės perėjos, kaip galimai neteisėtos kelyje įrengtos išorinės reklamos, klausimą svarstyti turėtų ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, nes Reklamos įstatymo 12 straipsnyje „Išorinės reklamos įrengimo reikalavimai“ nustatyta: „Draudžiama įrengti išorinę reklamą: 1) keliuose, virš kelių, kelių juostose ir apsaugos zonose“.

šaltinis: propatria.lt

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.