img

Translytiškumo aktyvistai reikalauja palaikyti jų ideologiją

Translytiškumo aktyvistai reikalauja palaikyti jų ideologiją

 

Jonathon van Maren

 

Yra daug dalykų, kuriuos galima pasakyti apie translytiškumo judėjimą. Jo dalyvių reikalavimai tampa vis labiau totalitariniai. Jie paskelbė karą visiems jiems nepritariantiems. Jie kelia labai realų pavojų vaikams, laikančiais save translyčiais. Jie yra neįprastai egocentriški.

Visa tai iliustruoja daug pavyzdžių. Vienas iš jų yra liūdnai pagarsėję tualetų karai dėl to, kad biologiniai vyrai ir biologinės moterys reikalauja galimybės naudotis tualetų kambariais, skirtais priešingai lyčiai. Kitos išskirtinai moterims skirtos patalpos – pavyzdžiui, nukentėjusių moterų prieglaudos – taip pat nėra apsaugotos nuo į jas reikalaujančių patekti biologinių vyrų, tvirtinančių, kad jie yra moterys.

Tačiau reikalai tampa dar prastesni, kai translytiškumo aktyvistai reikalauja, kad jų valiai paklustų ir medicinos institucijos. Vienas translytis asmuo socialiniame tinkle netgi pasiskundė, kad krūties vėžiu sergantys pacientai krūties/-ų pašalinimo procedūros sulaukia anksčiau nei save translyčiais laikantys asmenys, dėl lyties disforijos norintys pasišalinti sveikas krūtis. Nepaisoma fakto, kad sergantiems vėžiu mastektomija gali būti gyvybės ar mirties klausimas.

Kanadoje biologinė moteris, save laikanti translyčiu vyru, skelbia karą Kanados kraujo tarnybai (toliau – Tarnyba) ir reikalauja pakeisti institucijos tikrinimo politiką. Kodėl? Pasirodo, įstaugos personalas Jackui Biamonte pasakė, kad atsakinėjant į klausimus svarbu atsakyti atsižvelgiant į „gimimo metu priskirtą lytį“. Tai akivaizdžiai buvo traumuojanti patirtis: „Jie tik patvirtino, kad „gimei moterimi, turime tave laikyti moterimi“, – sakė J. Biamonte. Kas iš medicinos perspektyvos yra absoliuti tiesa.

J. Biamonte pyktį sužadino du klausimai: „Ar per pastarąjį pusmetį buvote nėščia?“ ir „Ar turėjote lytinių santykių su vyru, kuris turėjo lytinių santykių su vyru?“. J. Biamonte teigimu, „Tai nuliūdins daugybę žmonių“. J. Biamonte nepaaiškino, kodėl šie klausimai turėtų išprovokuoti esančius lyties keitimo procese ar apie tai svarstančius, ypač atsižvelgiant į tai, kad Kanados kraujo tarnyba praėjus metams po lyties organų operacijos translyčiams asmenims leidžia žymėti pakeistą lytį.

Atsakydama į dėl vieno translyčio asmens skundų kilusius žiniasklaidos klausimus Tarnyba pabrėžė, kad donorų kriterijai yra „pagrįsti geriausiais esamais moksliniais įrodymais“. „Tai reiškia, kad translyčiai vyrai, gimę moterimis, yra tikrinami kaip moterys ir klausinėjami apie nėštumus, kadangi nėštumą patyrusių donorų kraujyje dažniau būna antikūnų, dėl kurių recipientams gali kilti retų, bet mirtinų komplikacijų.“

Trumpai tariant tai reiškia, kad moksliniais įrodymais pagrįsta Kanados kraujo tarnybos politika, skirta saugoti žmonių gyvybes nuo potencialiai mirtino pavojaus, siekiant visuomenės saugumo turi išlikti. Nepaisant to, J. Biamonte akivaizdžiai jaučia, kad tai yra transfobiška ir „nesutinka, kad tokia politika pagrįsta mokslu“.

„Tikrinimo procesas turi keistis“, – sakė J. Biamonte. „Turi būti daugiau mediciniškai tinkamų klausimų, kurie būtų pagrįsti tikrais faktais, o ne bendru šališkumu.“

Daugybė žmonių nusprendė ignoruoti tranlytiškumo judėjimą, nes padarė prielaidą, kad jis nepaveiks jų gyvenimo. Kaip pastebėjau anksčiau, translytiškumo judėjimas yra tikrai pavojingas, ir jeigu viskas kryps jo siūlomu keliu, jis pakeis tai, kaip mūsų visuomenė – ir visos jos institucijos – traktuoja lytį. Jie jau įrodė, kad yra linkę taip elgtis, nepaisant to, kiek tai kainuos.

versta pagal Trans activists demand everyone be pro-LGBT – at the expense of reality

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.