img

Mokslininkai atrado vaikų ląsteles motinų smegenyse

Kiekvienas organizmas yra skirtingas ir unikalus, bet kartu ir fiziškai persipynęs su šalia esančiais organizmais – ypač su savo biologine mama.

.

Mokslininkai atrado vaikų ląsteles gyvenančias motinų smegenyse

Parengė Marius Kluonis

Ne paslaptis, kad motiną su vaiku jungia ypatingas ryšys.  Tačiau naujausi tyrimai rodo, jog fizinis ryšys tarp jų yra kur kas gilesnis nei manyta.

Chimera – graikų mitologijoje tai ugnimi alsuojantis gyvūnas, primenantis liūtą su ožio galva ir gyvatės uodega.  Chimerizmas – kelių skirtingų organizmų ląstelių egzistavimas viename organizme. Būtent mažo lygmens chimerizmas, vaiko ląstelių egzistavimas motinos organizme, mokslininkų manymu, yra svarbi jungiamoji moters ir vaiko grandis.

Fizinis vaisiaus susijungimas su motina vyksta per placentą. Per ją atliekama maisto medžiagų, dujų ir atliekų apykaita. Tačiau per placentą nuolatos juda ir įvairios ląstelės, kurios vėliau įsikuria daugelyje kūno organų, pavyzdžiui, plaučiuose, skydliaukėje, raumenyse ar širdyje. Tai gali turėti didelį poveikį, pradedant audinių regeneracija ir apsauga nuo vėžio ir baigiant imuniteto sutrikimais.

Individualių ląstelių integravimasis svetimame organizme yra tikrai neįtikėtinas reiškinys, tačiau visai neseniai pastebėta, jog dalis jų pasiekia net smegenis, pradeda sėkmingai jose funkcionuoti ir gali išgyventi net kelis dešimtmečius. Vis dar neaiški biologinė šio reiškinio esmė, tačiau šių ląstelių mažiau randama Alzhaimerio liga segančių moterų smegenyse, taigi ląstelės gali daryti įtaką smegenų sveikatai.

Ši nauja idėja gali atverti duris naujiems gydymo metodams ir įvairiems praktiniams pritaikymams. Taip pat tai mums visiems primena, kad kiekvienas organizmas yra skirtingas ir unikalus, bet kartu ir fiziškai persipynęs su šalia esančiais organizmais – ypač su savo biologine mama.

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.