img

Lesbiečių pora tapo populiaraus „Disney“ filmuko vaikams herojėmis

Lesbiečių pora tapo populiaraus „Disney“ filmuko vaikams herojėmis

Rugpjūčio pradžioje JAV televizijos kanalas vaikams Disney parodė populiariaus filmuko Doc McStuffins seriją, kurios pagrindinės herojės – dvi lesbietės mamos.

Animacinė laida Doc McStuffins yra skirta ikimokyklinio amžiaus vaikams. Serijoje rodoma, kaip lesbiečių šeima su dviem vaikais turi bėgti iš namų dėl prasidėjusio žemės drebėjimo. Teoriškai ši serija moko mažus vaikus, kaip svarbu turėti atsarginti planą sudėtingoms situacijoms.

„Šiame filmuke vaikai mato tokią šeimą, kokia yra manoji. Mano vaikams bus labai smagu pamatyti, kaip filmuke atvaizduojama mūsų šeima“, – džiaugiasi aktorė Wanda Sykes, įgarsinusi vieną iš filmuko mamų.

LGBTQ gynėjų grupė JAV, pasivadinusi GLAAD, parengė peticiją, kuria prašė žmonių „padėkoti Disney už kalbėjimą LGBTQ kalba“. Pasak GLAAD prezidentės Sarah Kate Ellis, serija pozityviu ir gražiu būdu populiarina gėjų „santuoką“.

Viena iš serijos autorių Chris Nee dar 2012 m. interviu minėjo, kad planuoja filmuką Doc McStuffins panaudoti populiarinant vienalytes „santuokas“. „Mano sūnus Theo turi dvi mamas ir yra labai svarbus žmogus mano gyvenime – per jį aš žvelgiu į pasaulį, į kuriamus filmuko herojus, ir noriu juos kurti taip, kad jie priimtų vienas kitą taip, kaip tai mato mano sūnus“, – sako filmuko kūrėja.

Ch. Nee, kalbėdama apie tai, kaip Disney sutiko parodyti tokią seriją, patikino: „Sunku žinoti, kur yra ribos, nes vaikų televizijoje jos visada keičiasi. Mane labai nustebino Disney parama ir tai reiškia, kad pokyčiai prasidėjo.“

Vis dėlto tai ne pirmas kartas, kai LGBTQ ideologija atsispindi vaikams skirtuose filmuose. Dar šių metų pradžioje pasirodė filmas Gražuolė ir pabaisa, kuriame parodytas, filmo režisieriaus žodžiais, „išskirtinai homoseksualus elementas“: tarnas LeFou, vieną dieną panoręs būti kaip filmo piktadaris Gastonas, kitą dieną jau norėjo jį pabučiuoti.

šaltinis: actuall.com
nuotrauka: Disney Television Animation News

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.