img

Už gyvybę ir prigimtinę šeimą kovojantis politikas Čilės prezidentui padėjo laimėti rinkimus

Už gyvybę ir prigimtinę šeimą kovojantis politikas Čilės prezidentui padėjo laimėti rinkimus

Gruodį pasibaigusiuose Čilės prezidento rinkimuose už naujai išrinktą Sebastiáną Piñerą balsavo 54 proc. rinkėjų, o 45 proc. palaikė Alejandro Guillierą. Tuo tarpu José Antonio Kastas Ristas buvo vienintelis iš aštuonių kandidatų pirmajame rinkimų ture aiškiai ir be dviprasmiškų išvedžiojimų pasisakęs už gyvybę ir prigimtinę šeimą.

Katalikas teisininkas, devynių vaikų tėvas be jokių kompleksų ir baimės būti išjuoktas visada deklaravo savo įsitikinimus išlikdamas ramus ir tvirtas tiek draugiškoje aplinkoje, tiek ir priešiškose diskusijose. Nepaisant nepriklausomo kandidato statuso, Kastas rinkimuose liko ketvirtas. Antrajame ture jis parėmė S. Piñerą. Analitikų vertinimu, jo pergalė antrajame ture yra glaudžiai su tuo susijusi. Interviu prieš antrąjį rinkimų turą jis paragino rinkėjus ginti savo vertybes bei principus ir būtinai dalyvauti rinkimuose. Kastas savo pavyzdžiu parodė ir priminė, kad yra „įmanoma be kompleksų ir išvedžiojimų sakyti tai, ko tikrai reikia šaliai“.

Oficialiais duomenimis naujasis prezidentas savo konkurentą antrajame ture įveikė 636 tūkst. balsų persvara. Manoma, kad Kastas prie to prisidėjo maždaug puse milijono balsų. Politologų vertinimai ir sociologinės apklausos patvirtina, kad Kasto rinkėjai perėjo į S. Piñero pusę.

Judėjimo Konservatoriškos jėgos lyderis Henry Boys Loebas nedvejoja: „Kasto vaidmuo buvo esminis laimėjusio kandidato pergalės faktorius. Be jo bent keletas procentų rinkėjų apskritai nebūtų atėję į rinkimus ir A. Guilliera būtų laimėjęs tuo pačiu skirtumu, kuriuo dabar pralaimėjo. Daugybė žmonių, už S. Pinjerą balsavusių 2010-aisiais, liko labai nusivylę, nes tapęs prezidentu jis nesilaikė savo rinkiminės kampanijos metu duotų pažadų ir įteisino vienalytes sąjungas, taip pat toleravo neteisingus išpuolius prieš sulaikytus kariškius. Tačiau Kasto palaikymo ir raginimo dėka daug rinkėjų nusprendė vėl ateiti į rinkimus ir S. Pinjerai suteikti dar vieną šansą.“

Taip pat reikia įvertinti ir kitus veiksnius, nulėmusius kairiųjų socialistų kandidato pralaimėjimą. Dauguma bijo, kad kairieji galėtų imtis radikalių priemonių, todėl šalies situacija taptų panaši į tai, kas vyksta Venesueloje.

Netgi tradiciškai kairiuosius palaikančiuose  Čilės regionuose pavyko sutelkti dešiniųjų rinkėjus ir už šeimą bei gyvybę pasisakančių organizacijų dėka paraginti čiliečius nelikti abejingais. Kastas padėjo suvienyti rinkėjus antrajam turui. Jis važinėjo po visą šalį ir susitikinėjo su begale organizacijų įkvėpdamas krikščioniškų vertybių svarba tikinčius čiliečius neišsižadėti savo įsitikinimų. Paskelbdamas savo paramą S. Pinjerai jis pasakė: „padarysiu viską, kad kairieji vėl negrįžtų į valdžią“.

šaltinis: actuall.com

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.