img

Visuomenės nuomonės apklausa Civilinės sąjungos ir Artimojo ryšio įstatymų projektų klausimais

Visuomenės nuomonės apklausa Civilinės sąjungos ir Artimojo ryšio įstatymų projektų klausimais

Reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuo 18 m. tyrimas atliktas 2023 m. vasario 9-18 dienomis (N=1003) 24 miestuose ir daugiau nei 40 kaimų. Tyrimą mišriu būdu, derinant akivaizdinį interviu su interviu telefonu atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras Vilmorus. Respondentų atrankai taikyta tikimybinė atranka išlaikant šalies gyventojų pasiskirstymo pagal amžių, lytį ir gyvenamąją vietą proporcijas.

Tyrimas atliktas Laisvos visuomenės instituto užsakymu siekiant stebėti visuomenės požiūrio dinamiką Civilinės sąjungos ir Artimojo ryšio (pilnas pavadinimas – Civilinio kodekso papildymo 2.23(1) straipsniu) įstatymų projektų klausimais. 

Kaip ir 2022 m. birželio 9-18 d., 2023 m. vasario 9-18 d. analogiška metodika grįstame identiškos imties (N=1003) „Vilmorus“ tyrime šalies gyventojų teirautasi apie jų poziciją Civilinės sąjungos įstatymo projekto, kuris įteisintų ir tos pačios lyties asmenų šeimas, atžvilgiu. Domėtasi, kurį kartu gyvenančių nesusituokusių asmenų santykius teisiškai reguliuojantį projektą – Civilinės sąjungos ar Artimojo ryšio – linkstama palaikyti, taip pat, kaip reikėtų spręsti klausimą dėl homoseksualių šeimų įteisinimo – LR Seime priimant Civilinės sąjungos įstatymą ar visuomenei balsuojant referendume dėl Konstitucijos pataisos.

Daugiau informacijos pateikta skaidrėse ir gautoje visuomenės nuomonės apklausos ataskaitoje (sekančių puslapių vertimų mygtuką rasite dokumentų apačiose).

 

Skaidrės (1)

 

2023 Visuomenės nuomonės apklausos ataskaita

© 2023, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.