img

PETICIJA DĖL VAIKO TEISIŲ APSAUGOS PAGRINDŲ ĮSTATYMO

Paskelbta: 

Pavasario sesijoje Seimas turėtų svarstyti naująjį Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą (VTAPI).  Kviečiame pasirašyti peticiją, kad naujasis įstatymas užtikrintų tiek gimusių tiek ir negimusių kūdikių apsaugą.

Primename, kad šiuo metu ruošiama nauja įstatymo, priimto dar 1996 m., redakcija.
Svarbu, kad pirminiame įstatymo variante įtvirtinta ir naujojoje redakcijoje išlikusi formuluotė: „kiekvienam vaikui – tiek iki gimimo, tiek ir po jo – turi būti garantuota galimybė būti sveikam ir normaliai vystytis fiziškai bei protiškai, o gimusiam vaikui – taip pat doroviškai ir dalyvauti visuomenės gyvenime“ vėl tapo suinteresuotų grupių puolimo objektu.

Nekyla abejonių, kad tokia formuluotė užtikrina palankią aplinką vaiko vystymuisi bei adekvačią pagalbą besilaukiančioms motinoms.  Taip pat akivaizdu, kad dabar galiojanti VTAPI versija prieštarauja drastiškiausiam vaiko teisių pažeidimui – jo nužudymui – ne tik po, bet ir prieš gimimą.  Ironiška, jog šiuo metu Lietuvoje abortus reglamentuojantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymas pažeidžia aukštesnįjį teisės aktą (VTAPI). Todėl nenuostabu, kad reprodukcinių teisių – tame tarpe ir „teisės“ į abortą – aktyvistai sutelkė jėgas pašalinti šią formuluotę iš naujosios įstatymo redakcijos.

Kol kas politikų sveikas protas bei piliečių (taip pat ir LVI Komentaro skaitytojų) raginimai leido išlaikyti svarbiąsias eilutes naujojo įstatymo projekte.  Tačiau oponentai neketina sudėti ginklų.  Prieš kelias dienas portale delfi.lt pasirodė straipsnis, už naujojo VTAPI turinį verčiantis „kaltę“ Lietuvos vyskupams (be menkiausio įrodymo priskirdamas jiems kone mafijos galias) ir darantis spaudimą politikams keisti įstatymo formuluotę.  Gali būti, kad artimiausiu metu tokių viešųjų ryšių akcijų padaugės.

Žinoma, oponentų bandymas užtušuoti aborto esmę, pateikiant reprodukcines teises kaip vaiko sveikatos laidą, atrodo apgailėtinai.  Tačiau politikoje dažnai laimi ne argumento stiprumas, bet jo šalininkų skaičius ir jų balsų garsumas.  Dėl to kviečiame Jus pasirašyti LVI parengtą peticiją, raginančią Vyriausybės ir Seimo narius palaikyti tik tokį vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektą, kuriame būtų išsaugota autentiška vaiko teises iki ir po gimimo užtikrinanti formuluotė.  Taip pat prašome Jūsų pasidalinti šia peticija su savo draugais ir artimaisiais.  Parodykime, kad Lietuvoje žmogaus gyvybės apsauga rūpi ne tik vyskupams, bet ir tūkstančiams piliečių!

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.

One Response to PETICIJA DĖL VAIKO TEISIŲ APSAUGOS PAGRINDŲ ĮSTATYMO