img

Smegenų jungtys lemia lyčių elgesio skirtumus

Paskelbta: 

Vyro ir moters smegenys „nuostabiai vienos kitas papildo“ – atskleidė naujas amerikiečių neurogų tyrimas.

.

Smegenų jungtys lemia lyčių elgesio skirtumus

Moterų ir vyrų smegenų dalys yra skirtingai „sujungtos“; tai atskleidė naujas tyrimas, publikuotas Nacionalinės mokslų akademijos (JAV) žurnale (Proceedings of the National Academy of Sciences).

Profesorė Ragini Verma kartu su savo kolegomis iš Perelmano medicinos mokyklos Pensilvanijos universitete pastebėjo didesnį jungčių skaičių tarp vyrų smegenų to paties pusrutulio galinės ir priekinės dalies.  Šios jungtys rodo, kad vyrų smegenų struktūra yra labiau pritaikyta greitai paversti įžvalgas koordinuotais veiksmais. Tuo tarpu moterų smegenyse kur kas labiau išsivysčiusios jungtys tarp kairiojo ir dešiniojo pusrutulio, leidžiančios derinti intuiciją ir analitinius gebėjimus.

Vidutiniškai, vyrams lengviau išmokti ir atlikti atskiras koncentruotas užduotis, pavyzdžiui, važiuoti dviračiu ar orientuotis erdvėje.  Kita vertus moterys turi geresnę atmintį ir socialinius įgūdžius, dėl kurių jos geba atlikti daugybę veiksmų vienu metu ir atrasti sprendimus tinkančius grupei.

Ankstesni tyrimai demonstravo lyčių smegenų skirtumus, tačiau šis jungčių tyrimas yra pirmasis atliktas dideliu mastu.

Tyrimo metu prof. Vermos vadovaujama komanda tyrė 949 asmenis (521 moteris ir 428 vyrus), kurių amžius – 8-22 metai. Tyrimui naudota DTI technologija, kuri leidžia stebėti neuronų gijų išsidėstymą smegenyse.

Tyrėjų komanda pastebėjo, kad su žmonių amžiumi smegenų skirtumai tarp lyčių tik ryškėja.

„Nuostabu, kaip vyro ir moters smegenys vienos kitas papildo,“ teigia tyrimo bendraautorius daktaras Rubenas Guras. „Tikslūs smegenų jungčių žemėlapiai ne tik padės mums suvokti skirtumus tarp vyrų ir moterų mąstysenos, tačiau kartu ir suteiks svarbius pamatus psichiatrinių sutrikimų gydymui, kurie dažnai yra siejami su lytimi.“

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.

One Response to Smegenų jungtys lemia lyčių elgesio skirtumus