img

Abortus sukeliančios tabletės – prievolė Kalifornijos universitetams?

Abortus sukeliančios tabletės – prievolė Kalifornijos universitetams?

Kalifornijos asamblėja pritarė įstatymo projektui, reikalaujančiam, kad Kalifornijos valstybiniai koledžai ir universitetai savo teritorijose dalintų abortifikuojančius medikamentus. Dabar įstatymo projektas grįžta į Senatą, kur bus galutinai sprendžiama dėl jo įsigaliojimo.

Šiuo metu abortui nusiteikusios studentės koledžų ir aukštųjų mokyklų sveikatos centrų yra kreipiamos į tokias vietos abortų klinikas kaip Planuotos tėvystės organizacija. Privatūs rėmėjai įstatymo projekto siūlomos programos finansavimui yra įsipareigoję išleisti daugiau nei 20 mln. dolerių, tačiau ir tai paliko abejingų. „Dabar Kalifornijos valstybinių universitetų sveikatos centrai siūlo pagrindines sveikatos paslaugas, tuo tarpu vaistų administravimas reikalauja tokios kompetencijos, kokios mūsų sveikatos centrų darbuotojai neturi“, – sakė Kalifornijos valstybinių universitetų atstovė Toni Molle, pridurdama, kad pasiūlytas įstatymo projektas „užkrautų dideles išlaidas dėl draudimo, saugos patobulinimų, medicininių mokymų ir visą laiką prieinamos telefoninės pagalbos nutikus medicininiams nenumatytiems atvejams“.

Įstatymo projekto šalininkai tvirtina, kad kas mėnesį Kalifornijos universiteto teritorijoje nuo 10 iki 17 moterų kreipiasi dėl aborto. Įstatymo projektas palengvintų tablečių abortui įsigijimą, tačiau nepridėtų paramos ar resursų tiems studentams, kurie pasirinktų susilaukti kūdikio arba jau yra tėvai. Ir nors projekto iniciatorė demokratė senatorė Connie Levya teigia, kad įstatymo projektas abortą padarytų prieinamesnį, realybėje jis ir taip prieinamas: paskaičiuota, kad vidutinis atstumas nuo Kalifornijos aukštųjų mokyklų iki aborto klinikų yra mažesnis nei 9,5 km.

Ir kol abortų šalininkai tvirtina, kad vaistinis abortas yra visiškai saugus, realybė yra kitokia. Akušeris, ginekologas dr. Anthony‘is Levatino, anksčiau atlikdavęs abortus, paaiškino vaistinio aborto procesą bei galimą šalutinį poveikį: ypač stiprus kraujavimas, skausmingi ir sekinantys mėnesinių spazmai, pykinimas. Yra netgi atvejų, kai moterys mirė – dažniausiai dėl infekcijos arba kraujavimo. Ši rizika tik didėja, jeigu moteriai yra nenustatytas negimdinis nėštumas arba ji laukiasi ilgiau nei mano.

Dar didesnis pavojus kyla dėl to, kad universiteto sveikatos centrai vakarais ir savaitgaliais nedirba, vadinasi, jeigu abortifikuojančių medikamentų išgėrusiai studentei prasidėtų sekinantys skausmai ir sunkus kraujavimas, nebūtų nieko, kas galėtų jai padėti.

Judėjimo Live Action įkūrėja Lila Rose teigia: „Šis įstatymo projektams merginoms siunčia žeminančią žinutę, kad vienintelė pagalba, kurią universitetai yra pasiruošę joms suteikti nėštumo atveju, yra abortas […] Tie patys įstatymų leidėjai, kurie siekia lengvai prieinamų abortų, net nebandė tiek pat pastangų įdėti į nėštumo, tėvystės ir įvaikinimo paramos programas tam, kad padėtų moterims pasilikti vaikus […] Tikras moterų įgalinimas apimtų tokias galimybes ir paramą moterims, o ne visus šiuos melus, koks lengvas ir saugus yra abortas, ne šį raginimą nutraukti gyvybę dėl patogumo“.

versta pagal California state assembly passes law mandating abortion on college campuses

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.