img

Prof. Mark Regnerus ir dr. Vincentas Vobolevičius Marijos radijo laidoje apie krikščionybės perspektyvas XXI a.

Prof. Mark Regnerus ir dr. Vincentas Vobolevičius Marijos radijo laidoje apie krikščionybės perspektyvas XXI a.

Išskirtinė Marijos radijo aktualijų laida apie krikščionybės perspektyvas XXI amžiuje su prof. Mark Regnerus ir dr. Vincentu Vobolevičiumi.

Laidoje aptarti sociologinių tyrimų rezultatai susiję su krikščionybės tendencijomis, taip pat tikėjimo perdavimo šeimoje ir mokyklose aspektai JAV ir Lietuvoje. Dr. Vincentas Vobolevičius trumpai pristatė Laisvos visuomenės instituto atliktą Lietuvos jaunimo tikėjimo perėmimo šeimoje ir tėvų tikėjimo perdavimo vaikams situacijos tyrimą, kurio tikslas buvo išsiaiškinti, kokie veiksniai ir kokią įtaką daro tikėjimo perdavimui šeimoje, bei suprasti, ar socialinės atsakomybės bei kitose plotmėse egzistuoja ryškūs skirtumai tarp tikinčių ir netikinčių jaunuolių. Be kita ko, tyrimas kėlė klausimą – ar ir kaip šiandien atsiskleidžia šeimos sampratos ir tikėjimo perdavimo ryšys bei kokias galimas pasekmes jis turi šeimos narių gyvenimo kokybei. Tyrimą atlikto dr. Vincentas Vobolevičius, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto docentas, Politikos dalykų grupės vadovas, dr. Dainius Genys, Vytauto Didžiojo universiteto Andrejaus Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centro ir Švietimo tyrimų instituto vyresnysis mokslo darbuotojas ir ses. dr. Daiva Kristina Kuzmickaitė, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja, sociologė.

Prof. Markas Regnerusas yra Teksaso universiteto Ostine sociologijos profesorius, Populiacijos tyrimų centro mokslinis bendradarbis bei Ostino šeimos ir kultūros studijų instituto vyresnysis bendradarbis. Marko Regneruso moksliniai tyrimai susiję su seksualiniu elgesiu, šeima, santuoka ir religija. Profesorius Markas yra daugiau kaip 40 publikuotų straipsnių, knygų skyrių bei 4 knygų autorius. Viena iš jų – „Krikščioniškos santuokos ateitis” (The Future of Christian Marriage, Oksfordas, 2020 m.). 

Visą Marijos radijo laidos įrašą galite perklausyti čia:

 

Kviečiame peržūrėti ir ankstesnes laidas su profesoriumi Marku Regnerus:

Sociologas prof. Mark Regnerus. Santuoka ir partnerystė: sociologinė perspektyva

skaityti straipsnius:

Prof. Mark Regnerus. Kodėl svarbu saugoti vyro ir moters santuoką? 

Prof. Mark Regnerus. Kodėl santuoka ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?  

Prof. Mark Regnerus. Ar prisidengus karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos? 

© 2023, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.