img

Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Giedrė Barčkutė

 

Viena mano draugė dirba įmonėje, kuri prekiauja arbatomis. Aną savaitę diskutavome apie rinkimų rezultatus, ir ji man netikėtai mestelėjo vieną linksmą faktą – pagal tai, kokią arbatą žmogus renkasi, patyrę rinkodaros specialistai gali nubrėžti vartotojo demografinį profilį ir net nustatyti jo politines pažiūras.

Štai, pavyzdžiui, juodosios arbatos mėgėjas apibrėžiamas kaip konservatyvus, labiau išsilavinęs, vidutinio amžiaus ir neretai kuriai nors religinei bendruomenei priklausantis žmogus. Panašu, kad juodosios arbatos rinka auga, o konservatoriai laimės šiuos Seimo rinkimus – viskas baisiai dėsninga.

Negaliu nė dienos tverti be geros juodosios arbatos, o šaltuoju sezonu ją dar gardinu kardamonu ir pienu. Manau, kad tobulai atitinku minėtąjį gėrėjo profilį – gal tik dar kelerių metų trūksta iki to „vidutinio amžiaus“. Bet čia glūdi ir viena dilema, su kuria šiuose Seimo rinkimuose susidūrė tam tikra rinkėjų grupė.

Ši grupė – tikintys žmonės, kurie save priskiria Katalikų Bažnyčiai ar kitoms krikščioniškoms denominacijoms. Apie krikščionio pasirinkimą prieš rinkimus kalbų ir aistrų būta daug. „Krikščioniškas (arba tradicines) vertybes“ kaip prekės ženklą tiesiogiai ar netiesiogiai bandė prastumti net 7 partijos iš 17 (remiantis partijų rinkiminių programų informacija). Vienos pagal šias vertybes sąžiningai orientavo visą savo partijos koncepciją ir programą, kitos – galbūt nujausdamos, jog Lietuvoje telkiasi didelės, ne viskuo patenkintos „juodosios arbatos gėrėjų“ bendruomenės, kurias galbūt pavyktų suvilioti raktiniais burtažodžiais.

Pilną straipsnį skaitykite Bernardinai.lt portale:  Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Taip pat galite skaityti ir Laisvos visuomenės instituto paruoštą Seimo narių balsavimo apžvalgą gyvybės ir šeimos klausimais:  Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga  

bei suvestinę projektų, kuriuos LVI palaikė ir kuriems nepritarė: Projektai, kuriuos LVI palaikė ir kuriems nepritarė

 

© 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.