img

Australai didele persvara remia vienos lyties „santuokų“ legalizavimą

Australai didele persvara remia vienos lyties „santuokų“ legalizavimą

Paskelbti Australijos nacionalinės apklausos paštu rezultatai atskleidė, kad dauguma australų pritaria homoseksualų „santuokų“ įteisinimui: balsavo 61,6 proc., prieš – 38,4 proc. respondentų. Vienalyčių „santuokų“ įteisinimas piliečių palaikymo sulaukė visuose šalies valstijose.

Australijos premjeras Malcolmas Turnbullas tikisi, kad tos pačios lyties „santuokos“ bus įteisintos dar iki Kalėdų. „Dabar nuo mūsų parlamente priklauso pabaigti, kas pradėta. Turime atlikti darbą, kurį atlikti prašo Australijos žmonės. Tai būtų sąžininga. Žmonės balsavo už santuokos lygybę. Jie balsavo už teisingumą, už įsipareigojimą, už meilę“, – kalbėjo M. Turnbullas.

Tuo tarpu kritikai yra sunerimę dėl sukčiavimo. Biuleteniai buvo išsiųsti visiems registruotiems rinkėjams šalyje, ir biuleteniai tų, kurie jais nepasinaudojo, galėjo būti užpildyti bet kieno kito. Taip pat teigiama, kad apklausos laikotarpiu jaustas didžiulis spaudimas iš politikų, verslininkų, įžymybių, žurnalistų ir kitų balsuoti , o kampaniją lydėjo grasinimai smurtu, nešvari politika, bažnyčios išpaišytos įspėjimais visiems, kurie balsuos prieš.

Apklausa paštu buvo neprivalomojo pobūdžio, taigi neįsigalios iš karto – dėl klausimo dar turės spręsti politikai. Jeigu jie pritartų piliečių balsui, Australija taps 26-ąja valstybe pasaulyje įteisinusia vienalytes „santuokas“.

parengta pagal: independent.co.uk, lifesitenews.com

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.