img
Buvę homoseksualai ragina juos išgirsti dėl lytinio potraukio pakeitimo terapijos draudimo

Homoseksualų lytinį potraukį įveikusius asmenis atstovaujanti grupė įspėjo Kalifornijos Asamblėjos narį Evaną Lową atnaujinant savo įstatymo projektą dėl [lytinio potraukio] pakeitimo terapijos (angl. conversion therapy) draudimo neignoruoti tų, kurie atsisakė homoseksualaus gyvenimo būdo.

Atvirai homoseksualų gyvenimą gyvenantis demokratas E. Lowas atsiėmė savo įstatymo projektą, nepaisant to, kad jam buvo pritarta abiejuose rūmuose. Įstatymas, nepaisant jų norų, nepilnamečiams ir suaugusiesiems būtų panaikinęs galimybę stengtis pakeisti savo seksualinę orientaciją. Kritikų teigimu, įstatymo projekto tekstas buvo toks platus, kad draustų tokiai praktikai pritariančių knygų pardavimą bei kitas konstitucijos saugomas žodžio formas.

Demokratai ir LGBT šalininkai šiuos kaltinimus neigė, tačiau galiausiai religingų kaliforniečių protestai buvo per dideli, kad juos ignoruoti, dėl ko E. Lowas su įstatymo projektu atsitraukė vietoje to, kad paimtų demokrato valstijos gubernatoriaus parašą.

Kol įvairios krikščioniškos grupės dėkoja E. Lowui, kad įsiklausė į su jo nuomone nesutinkančius rinkėjus, asamblėjos narys kitąmet ketina pateikti kitą įstatymo projekto versiją.

Atstovų grupės prezidentas Darenas Mehlas, atkreipdama dėmesį į E. Lowo liudijimą apie „vaikystėje išgyventą traumą ir kitas asmenines priežastis, paskatinusias įstatymo projektą“, užsiminė, kad asamblėjos narys nėra „tokioje padėtyje, kurioje būtų linkęs mokytis iš buvusių homoseksualų bendruomenės narių krikščionių“ ir kad kol taip yra, bet koks teisės aktas šiuo klausimu turės trūkumų.

D. Mehlo teigimu, „E. Lowo kelias link visiškos lygybės taip pat turi apimti buvusius homoseksualus ir nepageidaujamą lytinį potraukį bei lyties tapatybės konfliktus išgyvenančių asmenų teisę gauti norimą pagalbą. Kitaip jo žodžiai bus paprasčiausia retorika.“

Daug buvusių homoseksualų tvirtina, kad pakeitimo terapijos sėkmė gerina jų gyvenimą ir sako norintys, kad šiuo metu nepageidaujamą lytinį potraukį jaučiantys kaliforniečiai turėtų galimybę tokiais pačiai pagalbai jį įveikti.

„Mes nekalbame apie galimybių apribojimą“, – sakė buvusi lesbietė, šiuo metu laimingai ištekėjusi už vyro ir turinti du vaikus. „Kalbame apie pasirinkimą iš daugiau galimybių.“

Autentiškos šeimos šalininkai teigia, kad LGBT aktyvistai pakeitimo terapijai prieštarauja ne dėl susirūpinimo vaikų psichine sveikata, bet todėl, kad ji kenkia ideologiniams teiginiams apie lytį ir seksualinę orientaciją.

parengta pagal Former homosexuals urge California Dems to give them a voice on reparative therapy ban

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.