img

Kalifornijoje auga susirūpinimas dėl „vaizdingo“ lytinio švietimo programos

Kalifornijoje auga susirūpinimas dėl „vaizdingo“ lytinio švietimo programos

Penny Starr

Artėjant naujiems mokslo metams tėvai, šeimas atstovaujančios organizacijos ir Bažnyčios skambina pavojaus varpais dėl išsamaus lytinio švietimo programos atsiradimo Kalifornijos (JAV) mokyklų mokymo plane. Programa įtraukiama remiantis 2015 metais valstijoje priimtu įstatymu.

„Kalifornijos Asamblėjos priimtas įstatymo projektas Nr. 329 įpareigojo visas mokyklas įgyvendinti naujus „išsamaus moksleivių lytinio švietimo“ privalomuosius kursus. Šie „išsamūs“ kursai verčia mokyklas skatinti lesbietišką, gėjišką, biseksualią ir translytišką lytines praktikas“, – įstatymą komentuoja Laisvės gynimo aljansas (angl. Alliance Defending Freedom, toliau – ADF) ir Kapitolijaus išteklių institutas (angl. Capitol Resource Institute, toliau – CRI).

ADF ir CRI teigimu, „ugdymo programoje ir medžiagoje moksleiviams pademonstruojama, kaip geriausia praktikuoti tokį gyvenimo būdą, pavyzdžiui, naudojant prezervatyvus ir lubrikantus.“

„Vaizdingas lytinis švietimas tėvams, mokytojams ir bendruomenių nariams visoje valstijoje kelia vis didesnį susirūpinimą. Pateikiama daug klaidingos informacijos […] Būtina informuoti tėvus ir skatinti mokyklų tarybas įgyvendinti tokią politiką, kuri gerbia tėvų teises. Tėvai turi būti informuojami, ko mokomi jų vaikai, ir turi galėti atsisakyti visų jautrių vaizdingų ir nederamų lytinio švietimo programų“, – sakė CRI vykdomoji direktorė Karen England.    

Tėvų teigimu, kai kuriose mokyklose įgyvendinamos programos remiasi detaliomis lytinės veiklos nuotraukomis ir piešiniais bei kaip apie alternatyvą įprastam lytiniam aktui siūlo analinį ir oralinį seksą, kadangi renkantis tokius būdus nėra pastojimo tikimybės.

Grupė Protect Our Kids Now (toliau – POK) atsirado kaip atsakas liberalių grupių stumiamam lytiniam švietimui. Šios grupės interneto svetainėje rašoma: „2015 metais Kalifornijos leidžiamoji valdžia nepastebimai pritarė įstatymo projektui Nr. 329, dar žinomam kaip Sveiko Kalifornijos jaunimo įstatymas. Šis įstatymas reikalauja, kad viešosios mokyklos, kuriose ugdymas vyksta nuo darželio iki dvyliktos klasės, vykdytų mokymo programą, neigiančią nekintančią lyties tapatybę, patvirtinančią tos pačios lyties asmenų lytinius santykius ir skatinančią eksperimentavimą pavojingomis lytinio elgesio formomis ir veikla. Praktinis šio įstatymo ir jo išsamaus lytinio švietimo programos tikslas yra seksualizuoti mūsų vaikus, pradedant tai daryti jau darželyje.“

POK manymu, lytinis aktas yra viena iš asmeniškiausių žmogaus patirčių, o lytinė raiška negali būti atskirta nuo pasaulėžiūros ir su ja susijusių vertybių. „Tikime, kad tėvams – o ne valstybei – tenka pagrindinė atsakomybė už pasaulėžiūros ir vertybių ugdymą savo vaikams, ypač tuomet, kai šios vertybės yra susijusios su intymiais ryšiais ir lyčių vaidmenimis.“  

Remiantis Amerikos pilietinių laisvių sąjungos surinkta literatūra, Kalifornijos įstatymai draudžia lytiškumo ugdymą, grįstą tik susilaikymu, remiantį „religinę doktriną“, tačiau jis „privalo atliepti visų lyčių ir lytinių orientacijų moksleivių poreikius“.  

parengta pagal Pro-Family
Advocates: Opposition to California’s Graphic Sex-Ed Curriculum Grows

© 2019 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.