img

Homoseksualumo riziką sveikatai įvardinusi medikė išteisinta nuo kaltinimų šmeižtu

Homoseksualumo riziką sveikatai įvardinusi medikė išteisinta nuo kaltinimų šmeižtu

Teismas nekalta pripažino medikę, kurią LGBT aktyvistai apkaltino šmeižtu po to, kai moteris savo Facebook paskyroje paviešino homoseksualiems asmenims negailestingą statistiką apie lytiniu būdu plintančias ligas.

LGBT aktyvistų grupė Torino Pride (Italija) ieškinyje teigė, kad paskelbdama homoseksualumą „rizikingu sveikatai“ gydytoja Silvana De Mari apšmeižė homoseksualus. Chirurgė ir psichoterapeutė S. De Mari buvo išteisinta, kadangi nebuvo įmanoma nustatyti, kas patirtų žalą dėl jos teiginio.

S. De Mari įrašas socialiniame tinkle skambėjo taip: „Neseniai užregistruoti skaitlingi pirminės ir antrinės stadijos sifilio atvejai, ypač Vakarų Europos regione, pasižymi šiais rizikos veiksniais: homoseksualumas (45-90 proc.), <…>. Mokslinėje literatūroje nurodoma, kad sifilio ir ŽIV infekcijos tarp homoseksualių asmenų skirtingų klinikinių tyrimų atvejais varijuoja nuo 10 iki 70 proc. <…> Laukdami, kol šių mokslinių tyrimų autoriai bus apkaltinti homofobija ir atleisti iš pareigų, turime pripažinti, kad kol vyrų lytinių santykių sukeliama rizika sveikatai dabar yra labai rimta, galime tik įsivaizduoti, kokio masto ši problema buvo prieš atsirandant prezervatyvams ir antibiotikams <…>“.

Gindamasi teisme S. De Mari teigė: „Turiu tris specialybes: psichoterapijos, medicinos ir chirurgijos. Homoseksualiais žmonėmis rūpinuosi jau keturiasdešimt metų“.

Medikę išteisinęs prokuroras priėmė išvadą, kad S. De Mari negalima apkaltinti šmeižtu, nes iš jos pareiškimo neįmanoma identifikuoti šmeižiamos asmenų grupės.

64 metų amžiaus Silvana De Mari ir anksčiau yra išsakiusi savo kaip chirurgės ir psichoterapeutės požiūrį į homoseksualumą. Radijo laidoje ji kalbėjo apie LGBT judėjimo keliamas grėsmes žodžio laisvei bei išsamiau pasakojo apie homoseksualių lytinių santykių žalą žmogaus kūnui.

„Ar matote, kas vyksta su mūsų absoliučiu abejingumu? Nuo įsitikinimo, kad popiežius niekada neklysta perėjome prie įsitikinimo, kad Amerikos psichiatrijos asociacija visada teisi. Jeigu pastaroji gali nustatyti, kad homoseksualumas nėra biologinis žmogaus sutrikimas, tuo pačiu pagrindu gali įteisinti ir pedofiliją ar kitus sutrikimus“, – kalbėjo medikė.

Tuo tarpu LGBT aktyvistai, apkaltinę S. De Mari dėl neapykantos prieš homoseksualus kurstymo, pasitelkę advokatų grupę reikalavo Turino gydytojų valdybos sustabdyti „gydytojos galimybes pasitelkti savo įgūdžius veiklai prieš homoseksualius pacientus“. Buvo sukurta to paties reikalaujanti internetinė peticija. Spaudimą patirianti Turino gydytojų valdyba sausio mėnesį turėjo pradėti drausminamųjų veiksmų svarstymą.

Negana to, buvo užblokuota S. De Mari paskyra Facebook tinkle, o LGBT aktyvistai susisiekė su jos knygų redaktoriumi dėl moters atleidimo. Kovo viduryje prasidėjo kalbos dėl šmeižto bylos tyrimo.

Torino Pride grupę atstovaujantis advokatas Nicolò Ferraris laikosi nuomonės, kad medikė neturėjo teisės skleisti informacijos, kuri įžeidžia daugybę žmonių. „Vieši medikės pareiškimai yra nukreipti ne tik prieš LGBT žmones, bet prieš patį LGBT judėjimą, o jos skleidžiama informacija yra ne nuomonė, bet įžeidimai“, – tvirtino N. Ferraris.

šaltinis: lifesitenews.com

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.