img
Hormoninė kontracepcija gali tris kartus padidinti savižudybės riziką

Amerikos psichiatrijos žurnale paskelbtas tyrimas pateikia duomenis, kad hormoninės kontracepcijos vartojimas didina ją vartojančių moterų savižudybės tikimybę, kartais – net tris kartus.

Tyrimo autorių surinkti duomenys rodo, kad pavartojus hormoninės kontracepcijos sparčiai didėja pirmojo bandymo nusižudyti rizika. Teigiama, kad kontraceptinis pleistras susijęs su didžiausia savižudybės arba bandymo nusižudyti rizika.

„Hormoninės kontracepcijos įtaka pirmajam paauglių bandymui nusižudyti yra didesnė nei vyresnių moterų“, – rašo autoriai. Tekste priduriama: „Kadangi paauglystė yra laikotarpis, kuriam būdingi lytinių hormonų bei kultūrinių ir socialinių poreikių pokyčiai, paauglėms hormoninė kontracepcija turi dar stipresnę įtaką“.

Hormoninė kontracepcija gali padidinti kitų veiksnių, kurie galimai sukelia nuotaikų svyravimus, įtaką.

Atmetus kitas hipotezes, tyrime konstatuojama, kad kontracepcijos sukelti hormonų pokyčiai yra veiksnys, lėmęs padažnėjusius bandymus nusižudyti. „Hormoninė kontracepcija gali turėti tiesioginės įtakos organizmo sistemoms, susijusioms su streso lygio reguliavimu ir į savižudybę linkusio elgesio neurobiologija.“ Be to, hormoninė kontracepcija didina kraujo krešulių riziką. Kiti šalutiniai poveikiai apima svorio didėjimą, sumažėjusį lytinį potraukį ir kita.

šaltinis: lifesitenews.com

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.