img

Už išprievartavimą nuteistas vyras gali būti perkeliamas į moterų kalėjimą

Paskelbta: 

Už išprievartavimą nuteistas vyras gali būti perkeliamas į moterų kalėjimą

2004 metais Davidas Ayrtonas būdamas 25-erių metų amžiaus išprievartavo 15-metę paauglę. Nuo to laiko vyras pasiskelbė esąs translytė moteris ir tapo Davina. Nors vis dar turi vyriškus lytinius organus, dėl savo naujos tapatybės Davina reikalauja perkėlimo į moterų kalėjimą. Atsižvelgiant į pakeistus įstatymus, toks prašymas gali būti patenkintas.

Dabar vyro perkėlimo į moterų kalėjimą klausimas svarstomas Didžiosios Britanijos vyriausybėje. „Pagal galiojančią tvarką, jeigu nori būti perkelti į kitą įkalinimo įstaigą, nuteistieji turi turėti mediko ir ekspertų kolegijos patvirtintą sertifikatą dėl lyties keitimo. Perkėlimas gali būti užkardytas, jei manoma, kad nuteistasis lytį keičia tam, kad turėtų geresnes sąlygas seksualiniams nusižengimams“, – teigiama naujame įstatyme dėl lyčių.

Auka dėl išprievartavimo kreipėsi dar 2004 metais, tačiau tada nenorėjo to detaliau aptarinėti su pareigūnais. Po dešimties metų D. Ayrtonas prisipažino dėl išprievartavimo.

Davina lytį pakeitė (angl. transitioned) 2013 metais, taigi prieš tai, kai buvo nuteista aštuoniems metams kalėjimo.

„Davina prieš savo norą buvo nusiųsta į vyrų kalėjimą po to, kai teismą pasiekė informacija, kad ji anksčiau yra teista už nepadorių vaikų nuotraukų laikymą ir seksualinį susidomėjimą paauglėmis mergaitėmis“, – rašoma The Sun.

Moterų teisių advokatė Nicola Williams skeptiškai vertina susidariusią situaciją ir įstatymą dėl lyčių, kuris sudaro galimybes suaugusiems vyrams būti perkeltiems į moterų kalėjimus. Advokatė teigia, kad „save translyčiais laikantys vyrai dėl dabar galiojančio įstatymo vis dažniau atsidurs moterų kalėjimuose, o tai kelia grėsmę moterų teisėms ir saugumui“.

parengta pagal: dailywire.com

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.