img

JAV Senatas nepritarė įpareigojimui gelbėti abortą išgyvenusius kūdikius

JAV Senatas nepritarė įpareigojimui gelbėti abortą išgyvenusius kūdikius

Pirmadienį 53 JAV Senato nariai balsavo už teisės aktą, kuriuo siekiama užtikrinti medicininę priežiūrą kūdikiams, išgyvenusiems nepasisekusias aborto procedūras. Vis dėlto pritariančių balsų nepakako tam, kad įstatymo projektas būtų priimtas.  

Senatorių balsavimas atitiko partijų linijas: daugelis respublikonų įstatymo projektą palaikė, tuo tarpu demokratų dauguma jam nepritarė.

Po balsavimo JAV prezidentas Donaldas Trumpas socialiniame tinkle rašė: „Senato demokratai ką tik balsavo prieš įstatymą, kuriuo siekiama užkirsti kelią naujagimių žudymui. Demokratų laikysena abortų klausimų dabar yra tokia kraštutinė, kad jie neprieštarauja kūdikių žudymui PO gimimo. Tai bus prisimenama kaip vienas labiausiai šokiruojančių balsavimų kongrese. Jei yra vienas dalykas, dėl kurio turime sutarti, tai – nekaltų kūdikių gyvybių apsauga.“

Įstatymas būtų įpareigojęs sveikatos priežiūros specialistus „pasitelkti tokius pačius įgūdžius, suteikti tokią pačią priežiūrą ir pastangas gelbstit [po nepasisekusio aborto gimusio] kūdikio sveikatą“ kaip kad suteikiama „bet kuriam gyvam vaikui, gimusiam tokioje pačioje nėštumo stadijoje“. Įstatymo projektas apima baudžiamąsias sankcijas, nukentėjusios motinos teisę kelti civilinį ieškinį ir privalomą pranešimo reikalavimą kitiems sveikatos priežiūros specialistams.

Įstatymo projekto oponentai tvirtino jį esant išpuoliu prieš abortų teises, neleidžiančiu medikams priimti geriausio medicininio sprendimo ir sudarančiu sąlygas galimiems ieškiniams ar baudžiamajam persekiojimui.  

Organizacijos Live Action įkūrėja ir vadovė Lila Rose teigė, kad „Naujos apklausos rodo, kad 80 proc. amerikiečių nori apriboti galimybę pasidaryti abortą iki 3 nėštumo mėnesio, tačiau demokratai netgi negali rasti sutarimo dėl aborto apribojimo po vaiko gimimo. Ligų kontrolės centrų (toliau – CDC) duomenimis, 2003–2014 m. šalyje po to, kai gimė gyvi po nepasisekusio aborto, mirė bent 143 kūdikiai. CDC teigimu, tai gali būti ne visi žinomi atvejai. 2018 m. vien Floridos valstijoje 16 kūdikių išgyveno abortą. Senatoriai, kurie nepritarė įstatymo projektui, turėtų gėdytis. Šokiruoja, tačiau vaikžudystė aborto kontekste JAV nėra nelegali. JAV mastu neegzistuoja joks įstatymas, kuris draustų nesuteikti medicininių paslaugų po aborto gyviems gimusiems kūdikiams. Gyvų gimusių abortą išgyvenusiųjų apsaugos aktas būtų pagrįstai įpareigojęs aborto procedūrą išgyvenusiems kūdikiams suteikti tinkamą medicininę pagalbą ir nubausti tuos, kurie nenorėjo jų išgelbėti.“   

versta pagal washingtonpost.com, liveaction.org 

© 2019 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.