img

Tarp didžiausių Vakarų civilizacijos laimėjimų yra krikščioniškos šeimos įtvirtinimas

Tarp didžiausių Vakarų civilizacijos laimėjimų yra krikščioniškos šeimos įtvirtinimas

Laisvos visuomenės instituto komentaras

 

Kai žmonių galvos ir širdys užimtos nerimu dėl karo veiksmų Ukrainoje, politikai žada Seimo pavasario sesijoje svarstyti visuomenę skaldančius ir šeimos sampratą ardančius įstatymus, argumentuojant, neva tai būtų atsisukimas į vakarietiškas vertybes.

Ironiška, kad komunistai taip pat kovojo su prigimtine šeima, nes suprato, kad būtent joje puoselėjamos ir perduodamos ne tik bendražmogiškos vertybės, bet ir tautinis identitetas bei savimonė.

Šiame kontekste kviečiame perskaityti filosofo prof. Alvydo Jokubaičio straipsnį, kuriame jis rašo:

“Popiežius karštai ragino lietuvius nepasiduoti „neigiamų Vakaruose paplitusių kultūros pavyzdžių įtakai”. Lietuvių tautos katalikiškos tapatybės gynimas yra svarbus kovos už priklausomybę Vakarų civilizacijai veiksnys.

Niekas taip nuosekliai Vakarų pasaulyje negynė šeimos kaip krikščionys. Tai trunka du tūkstančius metų. Žmogus pirmą kartą susitinka su pasauliu šeimoje, tarp artimųjų.

Galima sakyti, šeimoje jis pirmiausia susitinka su meile, rūpesčiu, atsakomybe ir valdžia. Asmens susitikimas su platesne visuomene vyksta patyrus tėvų meilę, rūpestį ir globą. Krikščionių šeima atsiranda ne kaip pilietinis kontraktas, o kaip sakramentas ir dorovinės meilės dalis. Krikščionys šeimą suvokia ne kaip laikiną ir lengvai suardomą ryšį, bet kaip absoliutų įsipareigojimą. Vyras ir žmona vienas kitam įsipareigoja nepalikti vienas kito, kad ir kas atsitiktų.

Tarp didžiausių Vakarų civilizacijos laimėjimų yra krikščioniškos šeimos įtvirtinimas. Šį laimėjimą sunaikinti gali norėti tik pikčiausi Vakarų kultūros ir civilizacijos priešai.” https://laisvavisuomene.lt/kova-uz-krikscioniska-seimos-samprata-kova-uz-vakaru-civilizacija/

© 2022, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.