img

Jungtinės Karalystės vyriausybė, priimdama abortų įstatymo pataisas, rizikuoja moterų sveikata

Jungtinės Karalystės vyriausybė, priimdama abortų įstatymo pataisas, rizikuoja moterų sveikata
  • Nauja politika sudarė sąlygas atlikti abortus namuose
  • Žmogaus teisių ekspertai kritikuoja neskaidrų sprendimą

Londonas (2020-03-31) Šią savaitę Jungtinės Karalystės vyriausybė pakoregavo abortų įstatymą ir leido moterims, pasikonsultavus su gydytoju telefonu, namuose naudoti nėštumo nutraukimo tabletes. Ši žinia pasirodė po to, kai valdžios atstovai dar praėjusią savaitę teigė, kad pokyčiams nebus pritarta dėl saugumo sumetimų. Tai reikšmingiausi pokyčiai aborto srityje Anglijoje nuo 1967-aisiais priimto abortų akto. Prieštaringas reakcijas kelia tai, kad šis pakeitimas buvo priimtas nepasitarus su visuomene, be parlamentinės diskusijos ar atidesnio nagrinėjimo.

„Mes, kaip visuomenė, turėtume palaikyti visas nėščias moteris, ypač esančias sudėtingoje padėtyje. Nei viena mama neturėtų jaustis palikta viena ir be vilties. Leidus neprižiūrimą abortą namuose, moterys visoje Jungtinėje Karalystėje rizikuoja patirti sunkumus be taip reikalingos globos, paramos ir medicininės pagalbos. Be to, leidus abortą atlikti namuose, gerokai padidėja priverstinio aborto rizika. Vietoj tokių leidimų, ypač šiuo kriziniu laikotarpiu, valdžia turėtų naudoti išteklius paremti tiek mamą, tiek vaiką. Mes visi norime gyventi visuomenėje, kur tėvai jaučiasi galintys išsaugoti į pasaulį ateinančius savo vaikus“, sakė „ADF International“ vyresnysis politikos ekspertas Londone Ryanas Christopheris.

Didžiausias pavojus kyla pažeidžiamoms moterims

Jungtinės Karalystės abortų įstatymas teigia, kad abortai privalo vykti licencijuotose klinikose, kabinetuose ar ligoninėse. Po padidėjusio spaudimo iš abortą atliekančių klinikų, valdžia pranešė, kad koronaviruso krizės laikotarpiu leidžiama abortą atlikti namuose, nors iš pradžių tokią galimybę atmetė. Naujos taisyklės kelia susirūpinimą dėl piktnaudžiavimo abortu namuose ir fizine bei dvasine sveikata moterų, kurios atlieka abortą namuose vienos.

„Sprendimas, pažeidžiamoms moterims suteikti galimybę abortą atlikti namuose, buvo priimtas valdžios skubos tvarka. Ši išimtis abortų įstatyme gali turėti ilgalaikių padarinių tam, kaip abortas bus suvokiamas Jungtinėje Karalystėje, paliekant labiausiai pažeidžiamus žmones didžiausiame pavojuje. Jei abortą atliekantys gydytojai manė, kad įstatymą reikia keisti, tam yra tinkamų ir demokratinių priemonių“, sakė „ADF International“ direktoriaus pavaduotojas Robertas Clarke’as.

Parengta pagal UK Government puts women at risk with abortion U-turn

© 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.