img

Katalikiška Malta įteisino homoseksualų „santuokas“

Katalikiška Malta įteisino homoseksualų „santuokas“

Praėjus trejiems metams po to, kai Maltos parlamentas įteisino tos pačios lyties asmenų partnerystę, šią savaitę jis pritarė ir homoseksualų „santuokos“ legalizavimui.

Įstatymo projekte teigiama, kad juo siekiama modernizuoti santuokos institutą ir sudaryti visoms suaugusiųjų poroms galimybę susituokti. Maltos Santuokos įstatymas ir susiję teisės aktai pataisyti iš įstatymo tekste žodžius „vyras“ (angl. husband) ir „žmona“ (wife) pakeitus lyčiai neutraliu žodžiu „sutuoktinis“ (spouse). Žodžiai „mama“ (mother) ir „tėtis“ (father) pakeisti žodžiu „tėvas“ (parent), taip pat įsivaikinimo sąlygos pakeistos taip, kad įsivaikinti galėtų ir tos pačios lyties poros.

Už projektą balsavo visa Nacionalistų partijos (Nationalist Party, NP) frakcija parlamente, išskyrus vieną jos narį. Nacionalistų partija prisistato kaip krikščionių demokratų ir konservatorių partija. Vienintelis NP frakcijos narys balsavęs prieš įstatymo projektą Edwin Vassallo teigia, kad projektas iš esmės yra totalitarinis ir pakeis šeimą ir gyvybę gerbiančią ir mylinčią Maltos kultūrą.

Primename, kad Malta yra pirma Europos valstybė, kriminalizavusi nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai keitimo terapiją. Todėl net profesionaliems medikams, vykdantiems nepageidavimo potraukio tai pačiai lyčiai keitimo terapiją, skirtą asmenims, norintiems atsikratyti potraukio tai pačiai lyčiai, gresia bauda iki 5 tūkst. eurų arba laisvės atėmimas iki 5 mėnesių.

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.