img

Kolorado valstija pakartotinai siekia nubausti konditerį dėl jo religinių įsitikinimų

Paskelbta: 

Kolorado valstija pakartotinai siekia nubausti konditerį dėl jo religinių įsitikinimų

Birželio mėnesį JAV Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad Kolorado valstija negali su konditeriu Jacku Phillipsu elgtis kitaip nei su kitais konditeriais. Tačiau valstijos pareigūnai, reaguodami į naujausią prieš verslininką pateiktą skundą, daro būtent tai. J. Phillipsą ir jo parduotuvę atstovaujantis Laisvės gynimo aljansas (angl. Alliance Defending Freedom, toliau – ADF) praeitą savaitę dėl jų antireliginio priešiškumo prieš šiuos pareigūnus pateikė federalinį ieškinį.

2017 m. birželio 26 d., tą pačią dieną, kai JAV Aukščiausiasis teismas nusprendė imtis bylos Masterpiece Cakeshop prieš Kolorado pilietinių teisių komisiją, advokatas J. Phillipso paprašė sukurti tortą, kuris viduje būtų rožinis, o išorėje – mėlynas, ir būtų skirtas švęsti lyties keitimą iš vyro į moterį. Konditeris atsisakė patenkinti prašymą, kadangi šis užsakymas būtų siuntęs žinutę apie lytį ir lyties tapatybę, kuri prieštarauja jo religiniams įsitikinimams. Praėjus mažiau nei mėnesiui po to, kai Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą pirmoje byloje, valstija nustebino J. Phillipsą rasdama galimą priežastį manyti, kad Kolorado įstatymai jam nurodo sukurtą prašytą lyties keitimo tortą.

„Kolorado valstija, išskirtinai bausdama Jacką ir demonstruodama priešiškumą jo religiniams įsitikinimams, nepaiso JAV Aukščiausiojo Teismo žinutės“, – teigė ADF JAV padalinio viceprezidentė Kristen Waggoner. „Nors Jackas aptarnauja visus klientus ir paprasčiausiai atsisako kurti individualius užsakymus, kurie siunčia žinutę ar švenčia įvykius, kurie prieštarauja jo nuoširdiems įsitikinimams, valstijos valdžia nusiteikusi jį sužlugdyti, t. y. elgiasi taip, kaip Aukščiausiasis Teismas jau nurodė nedaryti. Nei Jackas, nei kuris kitas kūrėjas neturėtų būti valdžios taikiniai už tai, kad paiso savo religinių įsitikinimų.“

Kaip aiškinama naujame ieškinyje, „Konstitucija stovi kaip tvirtovė prieš valdžios pareigūnus, kurie nusitaiko į žmones – ir siekia sugriauti jų gyvenimus – dėl antireliginio priešiškumo. Jau ilgiau nei šešerius metus Kolorado valstija bando sutriuškinti ieškovą Jacką Phillipsą…, nes jos pareigūnai niekina tai, kuo jis tiki ir kaip praktikuoja savo tikėjimą. Po to, kai J. Phillipsas apsigynė ir laimėjo JAV Aukščiausiajame Teisme, jis manė, kad Kolorado priešiškumas prieš jo tikėjimą baigėsi. Jis klydo. Kolorado valstija atnaujino savo karą prieš jį kėsindamasi patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn, kas tiesiogiai prieštarauja Aukščiausiojo Teismo sprendimui J. Phillipso naudai. Šis ieškinys yra būtinas sustabdyti nuolatinį persekiojimą, kuriuo prieš ieškovą užsiima Kolorado valstija“.

Byloje, kurią prieš tai Jackas laimėjo Aukščiausiajame Teisme, valstija pripažino, kad konditeriai – įskaitant Jacką – yra laisvi atsisakyti kurti individualius „specifinio dizaino“ kepinius, kurių nekurtų niekam. Tai apima vestuvinių tortų užsakymus, kurie „demonstruoja homoseksualų pasididžiavimo simbolį“, „homoseksualumą reklamuojančias kompozicijas ar užrašus“, taip pat tortus, su vaizdais, prieštaraujančiais tos pačios lyties porų santuokai. Ir nors valstija pakartotinai nerado galimos priežasties ieškiniui kitose bylose, kai konditeriai atsisakė sukurti individualius kepinius, su Jacku ji elgiasi kitaip už tai, kad jis atsisakė sukurti tortą, švenčiantį idėją, kad lytį galima pasirinkti, keisti bei kad ją lemia suvokimas ir jausmai.

„Pagrindas, kuriuo remdamasi valstija taiko savo įstatymus, aiškiai nurodo, kad jos pareigūnai nusitaikę į Jacką, nes niekina jo religinius įsitikinimus ir praktiką“, – sakė vyresnysis ADF advokatas Jimas Campbellas. „Kasdien atverdamas savo parduotuvės duris Jackas neturėtų bijoti valstijos priešiškumo. Prašome teismo tai sustabdyti.“

versta iš Hostility unabated: Colorado seeks to punish cake artist Jack Phillips again

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.