img

[Konferencija] 50 metų po Lietuvos katalikų Bažnyčios kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos

Paskelbta: 

[Konferencija] 50 metų po Lietuvos katalikų Bažnyčios kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos

 

Data ir laikas: 2022 05 25, trečiadienis, 14 -18 val.

Vieta: Lietuvos Respublikos Seimas, Konstitucijos salė

 

Tiesioginė transliacija vykdoma: Delfi TV, Laisvos visuomenės instituto Facebook ir Youtube paskyrose, taip pat internetiniame portale „Laikmetis“ bei per Lietuvos regioninės žiniasklaidos socialinius tinklus: BM TV, Dzūkijos televizijos, Šiaulių televizijos, Marijampolės televizijos, Ventos televizijos, Pūkas TV, TV Aidas.

Marijos radijas konferenciją transliuos dalimis po konferencijos.

2022 metus LR Seimas paskelbė „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ metais taip pagerbdamas neatsiejama Lietuvos istorijos dalimi tapusį reiškinį – Kronikos leidybą ir platinimą. Kronika reikšmingai prisidėjo prie Sąjūdžio ir Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo.
 
Dabartinio J. Em. kardinolo Sigito Tamkevičiaus SJ, anuomet jauno kunigo, pradėtas leisti pogrindinis leidinys informavo laisvąjį pasaulį apie žmogaus teisių pažeidimus, tikinčiųjų persekiojimus. Kronika tapo išsamiu dokumentų bei faktų rinkiniu apie sovietų valdžios vykdytus nusikaltimus.
 
Net 17 metų KGB nesugebėjo likviduoti pogrindinio leidinio, nors jos leidėjai ir buvo areštuojami, įkalinami, tremiami.
 
Kronika tapo išsamiu dokumentų bei faktų rinkiniu apie sovietų valdžios vykdytus nusikaltimus.
Bažnyčios vaidmuo Lietuvos laisvės kovose visada buvo reikšmingas. Prisiminkime 1863 metų sukilimą, Blaivybės sąjūdį, knygnešius, pasipriešinimą sovietizacijai. Priespauda ateidavo iš Rytų, iš kitos civilizacinės ir kultūrinės erdvės, todėl stipri lietuvių katalikiška civilizacinė, kultūrinė ir, žinoma, religinė tapatybė buvo telkiantis pasipriešinimui veiksnys.
 
Kronikos leidyba buvo sustabdyta 1989 metais pačių leidėjų sprendimu, nusprendus, kad leidinys savo misiją atliko.
 
Penkiasdešimtąsias Kronikos metines pasitinkame būdami integrali Vakarų civilizacijos dalis. Tačiau šiuo metu vyksta procesai, kurie kelia iššūkius katalikiškai pasaulėžiūrai bei skatina krikščionis iš naujo atrasti savo vietą sparčiai kintančioje visuomenėse. Klausimai apie krikščioniško gyvenimo būdą, krikščioniška pasaulėžiūra paremtą politiką tampa ir vėl aktualūs.

© 2022, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.