img

Santuoka ir vaikai naudingi vyrų sveikatai

Santuoka ir vaikai naudingi vyrų sveikatai

Tyrimai rodo, kad žmogaus hormoninė sistema palankesnė šeimos vyrams.

Tėvystė naudinga vyrų sveikatai

Parengė Ieva Petruškaitė – Tumasonienė

Nevados Universiteto (JAV) mokslininkai tvirtina, kad vaikų auginimas ir kasdieniai šeimos darbai yra naudingi vyrų sveikatai ir gali prailginti jų gyvenimo trukmę! Pastarąjį dešimtmetį, šio universiteto  biologai ir antropologai ne vieną kartą tyrė biologinius vyrų organizmo pokyčius, tiesiogiai susijusius su tėvyste.

Antropologijos profesorius, aktyviai tyrimuose dalyvavęs dr. Piteris Grėjus (Peter Gray) teigia, kad vyrai taip pat kaip ir moterys išgyvena hormonų pokyčius, susijusius su šeimos kūrimu.  Anot jo, ieškant antrosios pusės ar stengiantis susilaukti vaikų, hormono testosterono kiekis vyrų organizme būna ženkliai padidėjęs, todėl šeimos kūrimo etapu, būna akivaizdžiau išreikštas jų vyriškumas. Tuo tarpu, kai vyrai puoselėja ilgalaikius santykius su moterimi ar tampa tėvais, hormono testosterono kiekis organizme šiek tiek sumažėja.

Žvelgiant iš medicininės perspektyvos, ši natūrali hormonų savireguliacija, tiesiogiai priklausanti nuo šeimos sukūrimo ir tėvystės, ypač naudinga siekiant puoselėti gerą vyrų sveikatą. Pasak prof. P. Gėjaus, per didelis testosterono kiekis organizme yra pavojingas vyrų sveikatai, nes slopina imuninę sistemą ir gali sukelti už lytines funkcijas atsakingų organų vėžinius susirgimus. „Mūsų atliktas tyrimas parodė, jog vyrams, puoselėjantiems ilgalaikius santykius ir turintiems vaikų, gamta palankiau sureguliavo hormoninę sistemą ir suteikė daugiau galimybių džiaugtis gera sveikata ir prailginti savo gyvenimo trukmę“, – pasakoja prof. P. Grėjus.

Taigi, nors įprasta manyti, kad kasdieniai šeimos rūpesčiai bei vaikų priežiūra yra pirmiausiai mamų atsakomybė, vyrams labai pravartu neapsiriboti vien tik šeimos išlaikymo reikalais.

 

 

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.