img

Lenkijos prezidentas: „Šalyje piktnaudžiaujama abortu“

Lenkijos prezidentas: „Šalyje piktnaudžiaujama abortu“

Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos teigimu, šalies aborto įstatymo nuostatomis, leidžiančiomis nutraukti nėštumą sunkaus vaisiaus sveikatos sutrikimo atveju, yra piktnaudžiaujama. TV Trwam transliuotojui Duda pasakė, kad rimtai sergančio ar neįgalaus vaisiaus pašalinimas yra „abortas eugenikos pagrindais“, todėl reikia imtis „ryžtingų griežtesnių teisinių priemonių“.

Grupė kovotojų už gyvybę rugsėjo mėnesį paskelbė peticiją „Stop Abortams“, kurioje raginama sugriežtinti aborto įstatymus ir uždrausti nėštumą nutraukti vaisiaus sveikatos sutrikimų atvejais.

Šią peticiją palaiko Mokslo ministras Jaroslavas Govinas ir Teisingumo ministras Patrykas Jaki, abu priklausantys konservatyviai Teisės ir teisingumo partijai, kuri 2015 metų prezidento rinkimuose parėmė Andrzejaus Dudos kandidatūrą.

Tuo pat metu už pasirinkimą kovojančių aktyvistų grupė, pasivadinusi „Gelbėkime Moteris 2017” , yra parengusi teisės akto projektą, kuris siūlo liberalizuoti abortų teisinį reguliavimą, kompensuoti kontraceptines priemones, o taip vadinamą ekstrinę (skubią) kontracepciją leisti įsigyti be recepto, nors tik šiais metais Lenkijoje ji tapo prieinama su gydytojo receptu.

Diskusija dėl abortų praėjusiais metais šalyje išprovokavo masines demonstracijas. Jų metu tūkstančiai moterų išėjo į gatves su juodais skėčiais protestuoti prieš bandymus abortus Lenkijoje padaryti nelegaliais. Tuo tarpu prieš abortą kovojantys aktyvistai kabino plakatus su nužudytų vaisių nuotraukomis. Lygiai po metų, spalio 3 dieną, demonstracijos vėl pasikartojo.

Lenkijoje abortą sugriežtinę įstatymai įsigaliojo 1993 metais ir yra vieni iš griežčiausių Europos Sąjungoje. Abortas šalyje galimas tik trimis atvejais: kai moters gyvybei arba sveikatai gresia pavojus, kai nėštumas yra išprievartavimo ar kraujomaišos padarinys ir kai vaisius turi rimtą nepagydomą  sveikatos sutrikimą.

šaltinis: thenews.pl

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.