img

LVI komentaras, reaguojant į ŽTK metu išsakytas įžvalgas dėl „smurto lyties pagrindu” sąvokos įvedimo

Paskelbta: 

LVI komentaras, reaguojant į ŽTK metu išsakytas įžvalgas dėl „smurto lyties pagrindu” sąvokos įvedimo
Šiandien Žmogaus teisių komitete buvo pritarta grupės LR Seimo narių pasiūlymui, kurį užregistravo LR Seimo narė M. Danielė, grąžinti į Apsaugos nuo smurto įstatymo projektą „smurto lyties pagrindu” sąvoką.
 
PRIEŠ šį pasiūlymą balsavo V. Bakas ir D. Kepenis, UŽ – T. V. Raskevičius, A. Navickas, T. Bičiūnas, E. Gentvilas ir A. Valinskas.
 
V. Bakas atkreipė dėmesį į vidinį pasiūlymo prieštaravimą: iš vienos pusės teigiama, kad įstatymas yra neutralus lyties požiūriu, tačiau tuo pačiu M. Danielė teikia pataisą, kuri įstatymą daro ne neutralų lyties atžvilgiu, o kuriame įtvirtinama prezumpcija dėl moterų. (Verta pastebėti, kad pataisą registravo Seimo narė M. Danielė, tačiau jos rengėjų buvo kur kas daugiau: L. Nagienė, O. Leiputė, G. Burokienė, I. Pakarklytė, A. Sysas, A. Armonaitė, D. Asanavičiūtė, M. Ošmianskienė, D. Šakalienė, A. Valinskas.)
 
Jeigu jau apibrėždami smurto sąvoką remiamės smurto priežastimis, tai turėtume į įstatymą įrašyti visus socialinius faktorius, kurie lemia smurto artimoje aplinkoje reiškinį (žemas išsilavinimas alkoholizmas, narkotikų vartojimas, bedarbystė), ir remkime tas organizacijas, kurios bando šiuos faktorius sumažinti.
 
Taip pat buvo pateiktas pasiūlymas susiaurinti specializuotą kompleksinę pagalbą nukentėjusiems nuo smurto asmenims teikiančių subjektų ratą iki NVO, nors su tuo nesutiko LR SADM. Šis klausimas, kas turėtų teikti specializuotą kompleksinę pagalbą – iškirtinai tik NVO ar bet kokios juridinės formos institucijos, jau buvo diskutuojamas anksčiau. Pasiūlymas, kuris atėjo iš šioje srityje veikiančių organizacijų, kelia klausimų dėl jo atsparumo korupciniu požiūriu.
 
Visą posėdžio įrašą galite perklausyti čia: https://www.youtube.com/watch?v=E3E6u2a6CK8

 

 
Gali būti tekstas vaizdas
 
 

© 2022, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.